Nokia odhalila nové zdravotné produkty pôvodne od firmy Withings | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nokia odhalila nové zdravotné produkty pôvodne od firmy Withings

Novinky

Nokia odhalila nové zdravotné produkty pôvodne od firmy Withings

Minulý rok Nokia kúpila spoločnosť Withings, ktorá je zameraná na vývoj zdravotníckych produktov. Spoločnosť Nokia pred pár dňami predstavila 3 najnovšie zdravotné produkty, ktoré boli pôvodne pod značkou Withings, no odteraz sú pod značkou spoločnosti Nokia. Predstavenými produktmi sú, Wi-Fi váha s BMI (body mass indexom), bezdrôtový tlakomer s mäkkou manžetou a aplikáciu Health Mate s novým vylepšeným dizajnom.

Najnovšia váha s WiFi a BMI sa nazýva Nokia Body. Táto “smart” bezdrôtová váha ponúka kompletné údaje o vašom BMI a váhe, ktoré sú automaticky synchronizované do vašej Health Mate aplikácie v smartfóne. Váha Body je dostupná na stránke Nokia za 59,95 eur. Nokia predstavila aj drahšie verzie tejto váhy s názvami Body+ a Body Cardio. Výhodu váhy Body+ je vypočítanie kompletného zloženia vášho tela (presný podiel tuku, kostí, vody a svalstva z celkovej hmotnosti). Body+ je dostupná za 99,95 eur. Najdrahšia verzia váhy s názvom Body Cardio ponúka presné metriky zdravia vášho srdca, ktoré sa taktiež ukladajú priamo do aplikácie. Informácie ohľadom vášho srdca následne môžete predložiť lekárom pri prehliadke. Pokiaľ aplikácia vyhodnotí, že s vašim srdcom nieje všetko v poriadku, upozorní vás aby ste navštívili lekára a odporučí vám ako tieto problémy eliminovať (napríklad zvýšením fyzickej aktivity atď.). Váha Body Cardio prichádza s trošku väčšou cenovkou a to 179,95 eur.

Zdroj: health.nokia.com

Ďalším predstaveným produktom je už vyššie spomínaný bezdrôtový tlakomer. Nový tlakomer BPM+ je vylepšenou verziou už existujúceho tlakomeru od spoločnosti Withings. Nový tlakomer je vyrobený z mäkších a príjemnejších materiálov, vďaka čomu je oveľa pohodlnejší pri použití. Nový dizajn zariadenia umožňuje oveľa ľahší prenos, tlakomer jednoducho zrolujete do tvaru malého valca. Tlakomer BPM+ je dostupný s cenou 129,95 eur.

Zdroj: health.nokia.com

Posledným produktom je vylepšená verzia aplikácie Health Mate. Aplikácia ponúka 5 programov: Sleep Smarter, Better Body, Pregnancy Tracker, Healthier Heart a the Leaderboard. Všetky tieto programy boli navrhnuté profesionálmi. Programy sú navrhnuté na dobu 8 týždňov, samozrejme, program Pregnancy Tracker bude pretrvávať po dobu 9 mesiacov. Nová aplikácia je dostupná pre vybrané Android a iOS zariadenia.

TIP  Nokia získala ďalších 100 miliónov dolárov na vývoj a výrobu nových smartfónov

Zdroj: health.nokia.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.