Nokia na pohrebisku dejín? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nokia na pohrebisku dejín?

Novinky

Nokia na pohrebisku dejín?

Zhruba rok dozadu prišlo k jednej z najväčších akvizícií v histórii Nokie, v rámci ktorej Microsoft prevzal mobilnú divíziu tejto fínskej značky. Už vtedy sa špekulovalo, že Microsoft kupuje Nokiu len z dôvodu, že sa chystá dobyť svet smartphonov s vlastnou značkou. Touto akvizíciou Microsoft získal know-how, ako aj všetky potrebné atribúty, ktoré sú nevyhnutné pre výrobu telefónov.

Včera Microsoft oficiálne oznámil, že nové telefóny od Nokie, ponesú názov Microsoft Lumia. Prvou krajinou kde nové zariadenia ponesú novú “menovku”  bude Francúzsko.

Myslíte si, že táto zmena bude prospešná pre Windows Phone komunitu?

Pokračuj v čítaní

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

3 komentáre
 • kronko

  Ja by som povedal, že lepšie by bolo nechať len názov Lumia. Ta si už meno spravila. To Microsoft by tam dávať nemuseli.

  • wpmania

   udajne Microsoft chce “zjednotit” vyrobcov a vsetky telefony budu pod nazvom “lumia” ale jedna sa zatial o nepotvrdene info 🙂

  • laco

   Podla mna microsoft davaju preto lebo bude microsoft 10 co bude zjednocovat mobil,pc,tablet

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Na zlepšenie kvality chodu webstránky využívame súbory cookies. Prehliadaním stránky nám dávate súhlas s ich využívaním.