Nokia Moonraker, smart hodinky ktoré mali byť revolúciou. Bohužiaľ ich Microsoft stopol | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nokia Moonraker, smart hodinky ktoré mali byť revolúciou. Bohužiaľ ich Microsoft stopol

Nokia Moonraker smarthodinky

Novinky

Nokia Moonraker, smart hodinky ktoré mali byť revolúciou. Bohužiaľ ich Microsoft stopol

Nokia Moonraker, smart hodinky ktoré mali byť revolúciou. Bohužiaľ ich Microsoft stopol

Na internet sa dostalo video, ktoré zachytáva smart hodinky Nokia Moonraker, ktoré podľa dostupných informácií mali byť predstavené spolu s uvedením vlajkového smartfónu Nokia 930, teda ešte v roku 2014.

Na videu nižšie môžete vidieť Nokia Moonraker smart hodinky, ktoré vyzerajú neskutočne dobre a bezpochyby by zaujali svojim dizajnom mnoho nadšencov technológií aj v súčasnosti . V rámci videa vám dávame do pozornosti plynulý chod systému, ktorý bol zjavne dostatočne doladený. Tiež uvidíte aj to, že hodinky podporovali notifikácie z viacerých aplikácií, vrátane Facebooku či Twitteru. Inými slovami, Moonraker hodinky boli pripravené do ostrého predaja.

Prototyp hodinek Nokia Moonraker

Viac ako len koncept

Podľa aktuálne dostupných informácií sa spoločnosť Microsoft rozhodla zastaviť tento projekt krátko po akvizícii Nokie a to aj napriek tomu, že Nokia Moonraker smart hodinky mali byť podporným produktom pre smartfón Lumia 930. Dôvodom stopnutia projektu bolo to, že Microsoft sa chystal vypustiť do sveta Band zariadenia (wearable zariadenie podporujúce ako Windows Phone zariadenia tak aj Android smartfóny či iOS telefóny).

Urobil podľa vás Microsoft chybu, že sa rozhodol schovať spomínané smart hodinky do šuflíka?

Zdroj: TheVerge, Youtube (ProtoBetaTest)

TIP  Tieto odolné smart hodinky spolu so senzorom tepu srdca, vstavaným GPS modulom a meraním nadmorskej výšky môžete mať v limitovanej ponuke výrazne lacnejšie

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.