Nokia a Microsoft sa stávajú partnermi. Prinášajú novú mobilnú službu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nokia a Microsoft sa stávajú partnermi. Prinášajú novú mobilnú službu

Novinky

Nokia a Microsoft sa stávajú partnermi. Prinášajú novú mobilnú službu

Nokia a Microsoft sa stávajú partnermi. Prinášajú novú mobilnú službu

„Connecting People“, slogan, ktorý pozná asi každý z nás. Jeden z ďalších projektov, ktoré spájajú doslova ľudí majú na svedomí práve spoločnosti NokiaMicrosoft, ktoré vyvinuli novú mobilnú službu.

Nová mobilná služby v podaní Microsoftu a Nokie doslova spája ľudí. Konkrétne, Nokia priniesla  mobilnú službu postavenú na základoch technológie Microsoftu, ktorá ponúka pomoc pri preklade jazyka v reálnom čase zo sýrskeho dialektu Arabčiny do Angličtiny. Cieľom tejto novej služby ako už asi tušíte je pomôcť sýrskym utečencom dorozumieť sa vo Švédsku.

Call Together, nová mobilná služba od Nokie a Microsoftu

Projekt nesie názov „Call Together“ a bol koordinovaný štyrmi dvojicami priateľov, konkrétne štyrmi Švédmi a štyrmi Sýrčanov, ktorí ho navrhli tak, aby mohol pri integrácii utečencov domácimi Švédmi.

„Toto je skvelý príklad toho ako môžu kreatívne a inovatívne riešenia otvoriť komunitu pre detí a adolescentov, ktorí prišli do Švédska. Táto služba môže byť užitočným nástrojom pre organizácie ako Kompis Sverge, ktorá robí fantastickú prácu, párujú mládež bez sprievodu (pozn. redakcie: maloletých utečencov, ktorí prišli bez rodičov) so švédskou mládežou.“

Mimochodom, na tomto projekte spolupracuje spoločnosť Nokia aj so švédskym operátorom Tele2, ktorý implementuje projekt v realitu.

Zdroj: MSP

TIP  Európska komisia sa chystá opäť pokutovať Google. Pokuta sa môže tentokrát vyšplhať až na 11 miliárd USD

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.