Nokia LUMIA 2520 sa objavila v slovenských e-shopoch | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nokia LUMIA 2520 sa objavila v slovenských e-shopoch

Novinky

Nokia LUMIA 2520 sa objavila v slovenských e-shopoch

V slovenských e-shopoch sa objavil tablet z dielne Nokie Lumia 2520, ktorý prináša 10.1 palcový IPS kapacitný displej s rozlíšením 1920 x 1080, ktorý je pokrytý tvrdením sklíčkom Gorila Glass 2. Tablet je ďalej vybavený vstavaným modemom. O prenos dát sa budú starať technológie ako HSUPA, HSDPA, GPRS, EDGE, 3G a nechýba ani podpora 4G LTE. O plynulý chod systému sa stará štvorjadrový procesor Snapdragon 800 s taktom 2.2 GHz, ktorému sekunduje štvorjadrový grafický čim Adreno 330 GPU a 2 GB RAM pamäte. Ďalej Lumia 2520 prináša odolnosť voči vode, ako aj prachu. O fotografie sa Vám zase postará  fotoaparát so šošovkou Carl Zeiss s rozlíšením 6.7 megapixela.

LMTABLET

Pevne veríme že Lumia 2520 prinesie oživenie v segmente tabletov, keďže jeho cena začína len na 299 eurách čo je v porovnaní s konkurenciou ako je napríklad Apple výrazne menej. K tabletu bude možné zakúpiť aj externú klávesnicu, ktorú môžete vidieť na obrázku, jej cena sa pohybuje zhruba na úrovni 149 eur. Je táto ponuka pre Vás dostatočne atraktívne, alebo by ste si zakúpili radšej iné zariadenie?

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

3 komentáre
 • Adam

  Áno myslím že to bude vhodný nástupca ASUSu Transformer TF101 ak sa ten pokazí. 🙂

  • Simkarta

   Mas Asus Transformers? Ja uvazujem o kupe a aj jehoo cena isla celkom slusne dole, len sa bojim ze uz je “zastaraly” a ze sa neoplati. Chodi plynule? Daju sa na nom aj nejake hry zahrat alebo sem tam nieco porobit v exceli atd?

   • Adam

    Veľmi by som ho už neodporúčal. Jednak už nedostáva aktualizácie (má myslím Android 4.0 alebo 4.1 neviem na 100%) ale čo je horšie je že parametrovo to je nič moc hlavne čo sa týka displeja (vidieť pixeli). Tablet ma po pár mesiacoch prestal baviť a už ho ani nepoužívam ja. Ak by som mal kupovať tablet tak asi volím niečo trošku menšie 7″ – 8″ alebo túto Nokiu… Ale nejaké hry sa na ňom dajú zahrať aj keď v poslednom čase som drtil iba Plague Inc. Excel som na tom ani ešte neskúšal.

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Na zlepšenie kvality chodu webstránky využívame súbory cookies. Prehliadaním stránky nám dávate súhlas s ich využívaním.