Nokia Lumia 1020 vs. Nokia Lumia 930. Ktorý z nich? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nokia Lumia 1020 vs. Nokia Lumia 930. Ktorý z nich?

Recenzie

Nokia Lumia 1020 vs. Nokia Lumia 930. Ktorý z nich?

Uvažujete o kúpe nového telefónu od Nokie? Poďte sa pozrieť porovnanie toho najlepšie od Nokie Lumiu 1020 a novú vlajkovú loď Lumiu 930.

Pri prvom pohľade na Lumiu 1020 ako prvé vás napadne, že vidíte „baculku“, pri druhom pohľade si len utvrdíte v tomto názore. Slávu si získal vďaka fotoaparátu, ktorý disponuje technológiou PureView a šošovkou neuveriteľných 41Mpx, čo robí z telefónu najvýkonnejší „fotomobil“ na trhu. Displej telefónu má na dnešné pomery „slabšie“ HD rozlíšenie, avšak pri veľkosti displeja 4,5 palcov to nie je žiadna katastrofa, dokonca nepocítite žiadny nedostatok oproti telefónom s vyšším rozlíšením. Veľa ľudí sa nás pýta či je skutočne potrebné mať také rozlíšenie na telefóne, keď na klasických notebook je v podstate také isté a je plne dostačujúce. Odpoveď je jednoduchá, HD rozlíšenie je úplne dostatočné a vyššie rozlíšenie pri veľkosti displeja do uhlopriečky 4,7 palcov (Lumia 1020 má len 4,5) pokladáme za drahú zbytočnosť (alebo nepotrebný luxus?). Telefón tak isto má kvalitný hardware, ktorý na dnešné pomery nenájde aplikáciu alebo hru s ktorou by si neporadil. Pri dnešnom konkurentovi Nokií Lumia 930 síce stráca na výkone, ale pri dnešných požiadavkách to pri kúpe nemôže hrať významnú rolu.

Lumia 930 je o niečo väčší „krásavec“, ktorý narástol do veľkosti 5 palcov čo v konečnom dôsledku si vynútilo aj zvýšenia rozlíšenia displeja na 1080×1920 bodov (oproti Lumií 1020 to robí cca rozdiel 100dpi – pixlov na palec). Pochváliť sa môže aj zvýšeným výkonom, avšak ktorý predbieha svoju dobu o nejaký ten rôčik dopredu. Fotoaparát nám dostal rozlíšenie „len“ 20Mpx, ktorý údajne robí v niektorých prípadoch kvalitnejšie fotografie ako 1020. Medzi výhody telefónu musíme aj kovový rám, ktorý pridáva nejaké tie bodíky navyše v otázke odolnosti voči nárazom a pádom.

rozdiel

Záver

TIP  Nedávno predstavený Xiaomi Mi Band 3 vďaka exkluzívnemu kupónu môžeš mať najlacnejšie na trhu. Toto určite nepremeškaj!

Pri pohľade oba telefóny u nás v redakcií vyhrala Nokia Lumia 930 z nasledovných dôvodov:
– väčší displej (aj rozlíšenie)
– kvalitný fotoaprát (hoci aj Lumia 1020 má kvalitný fotoaparát, ale vzhľadom na veľkosť fotografií pri 41Mpx nevidíme reálne využitie pre bežného používateľa absentuje totiž SD karta)
– prémiovejšie spracovanie teľa

Ak vám nerobí problém rozdiel v cene zhruba 200 eur, Lumia 930 je jasná voľba.

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

3 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať Recenzie

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.