Nokia je 11. najväčším výrobcom smartfónov na svete. Takto to vyzerá s nimi v % | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nokia je 11. najväčším výrobcom smartfónov na svete. Takto to vyzerá s nimi v %

ANDROID

Nokia je 11. najväčším výrobcom smartfónov na svete. Takto to vyzerá s nimi v %

Nokia je 11. najväčším výrobcom smartfónov na svete. Takto to vyzerá s nimi v %

Spoločnosť HMD, resp. Nokia sa pomaly dostáva do starých koľají. Nedávno informovala o tom, že ich „hlúpy“ telefón Nokia 3310 je najlepšie predávaným telefónom v Západnej Európe a potvrdila aj práce na novej vlajkovej lodi Nokia 9.

Svoju Nokiu 8, ktorá zastupuje segment vlajkových lodí spoločnosť predstavila len nedávno, v auguste tohto roku a ich vôbec prvý smarfón, ktorý predstavili bola Nokia 6, v januári toho roka. Od vtedy Nokia vychrlila viacero zariadení. Vyzerá to tak, že ich politika prináša prvé ovocia úspechu.

Fransico Jeronimo, riaditeľ IDC prišiel s informáciami, ktoré bližšie približujú dianie na trhu, so sústredením na spoločnosť Nokia, resp. HMD. Podľa neho najviac objednávané zariadenia v 2. kvartáli tohto roka od spoločnosti HMD boli Nokia 3, 5 a 6. Čo sa týka Nokii 6, predaj v 1. kvartáli tohto roka bol zanedbateľný. Pričom ako ďalej píše, Nokia 3 bola najviac predávaným smartfónom.

Zaujímavejším faktorom však je, že Nokia si doteraz ukusla z trhového podielu padávaných smartfónov s operačným systémom Android 0.4%. Tento výsledok robí zo spoločnosti celkovo 11. najväčšou manufaktúrou v Európe a 5. vo Fínsku. Podľa Francisca však spoločnosť HMD má veľmi dobre našliapnuté stať sa 5. najväčšou manufaktúrou na smartfónu v Europe v nasledujúcich 12 až 18 mesiacoch.

TIP  Dokonca aj Google to vzdáva s Android tabletmi. Máte doma tablet? Využívate ho?

Celkovo sa spoločnosti podarilo predať 1.5 milióna zariadení. Z toho tretina predaja bola v Ázii, 80 tisíc zariadení sa predalo v USA a zvyšok v západnej Európe.

Zdroj: NPU, vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.