Nokia 9 sa objavila v prvých porovnaniach s najnovším Androidom 8.0 OREO | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nokia 9 sa objavila v prvých porovnaniach s najnovším Androidom 8.0 OREO

ANDROID

Nokia 9 sa objavila v prvých porovnaniach s najnovším Androidom 8.0 OREO

Nokia 9 sa objavila v prvých porovnaniach s najnovším Androidom 8.0 OREO

Spoločnosť Nokia nedávno predstavila jej aktuálne najvýkonnejší smartfón „Nokia 8“ a niekoľko dní na to sa potvrdili informácie o prácach na „Nokii 9“, ktorá by výkonnostne mala patriť medzi tie najlepšie zariadenia na trhu.

V týchto dňoch sa v GFXBench porovnaniach  ukázala ešte oficiálne nepredstavená, ale potvrdená Nokia 9 čo nasvedčuje tomu, že by sa čoskoro mohla dostať aj do predaja. Prekvapením však je, že spoločnosť rozmýšľa nad tým, že nevsadí na overený a  odladený Android 7.1.1, ale uvažuje o tom, že sa vrhne hneď na najnovšiu verziu Android 8.0, resp. Android OREO.

Zdroj: vlastný

Ako ste mohli vidieť vyššie tak podľa všetkého príde nová Nokia 9 v 5.2“ alebo v 5.3“ verzii s 2K rozlíšením, procesorom Snadpragon 835, 4GB operačnej pamäte RAM a 64GB úložným priestorom. Podľa dostupných informácií, ktoré prúdia internetom Nokia by mala prísť aj vo verzii s 6GB RAM a 128GB úložným priestorom. Zároveň vám mohlo do oka udrieť aj rozlíšenie kamery, ktoré podľa testovania je len 12MP, načo by sme radi upozornili, že benchmarkové testy sú notoricky známe zlou detekciou rozlíšenia fotoaparátu. Doterajšie správy hovorili o rozlíšení 22MP a duálnej optike Carl Zeiss.

Zdroj: vlastný

TIP  Microsoft spúšťa ďalšie podmorské datacentrum. Jeho úlohou je skvalitnenie cloudových služieb v pobrežných mestách

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.