Nokia 9 bude bez kompromisov delo. Poznáme jej špecifikácie | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nokia 9 bude bez kompromisov delo. Poznáme jej špecifikácie

ANDROID

Nokia 9 bude bez kompromisov delo. Poznáme jej špecifikácie

Nokia, pre mnohých legendárna značka ktorá zažíva v posledných mesiacoch veľký comeback a to aj napriek tomu, že ešte nepredstavila tohtoročnú vlajkovú loď, pravdepodobne prinesie zariadenie ktoré mnohým vybije zrak.

Nedávno sa v benchmarkových testoch objavila Nokia 9, ktorá so svojím skóre 2255 bodov (pre jedno jadro) sa stala najvýkonnejším zariadením na trhu, pričom finále skóre bolo 7770 bodov (test so všetkými jadrami). Najnovší test v rámcu AnTuTu výkonnosť zariadenia opäť potvrdil.

Zariadenie bolo opäť testované pod rovnakým kódovým označením TA-1004 čo hovorí o dôveryhodnosti pôvodných informácií. Nokia 9 by mala prísť s displejom, ktorý sa môže pochváliť QHD rozlíšením (2560 x 1440 bodov) s veľkosťou uhlopriečky 5,3“. O výkon by sa mal starať procesor Snapdragon 835, k môžeme  snáď len dodať – základná výbava každej tohtoročnej vlajkovej lode.  Nižšie si môžete pozrieť ďalšie špecifikácie, s ktorými by malo zariadenie prísť na trh.

Zdroj: AnTuTu

Čo hovoríte na výbavu tohto zariadenia? Jediným hendikepom môže byť operačná pamäť, ktorej hodnota je „len“ 4GB. Ostatné parametre vyzerajú byť hodné vlajkovej lode, alebo máte iný názor?

TIP  Samsung Galaxy Note 9 ponúkne nového asistenta Bixby 2.0, ktorý prinesie nesmierne rýchle reakcie. Čaká nás tehnologická revolúcia?

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.