Nokia vyzýva do priameho súboja Samsung. Predstavila novú vlajkovú loď Nokiu 8 Sirocco, s ktorou chce konkurovať Galaxy S9 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nokia vyzýva do priameho súboja Samsung. Predstavila novú vlajkovú loď Nokiu 8 Sirocco, s ktorou chce konkurovať Galaxy S9

Novinky

Nokia vyzýva do priameho súboja Samsung. Predstavila novú vlajkovú loď Nokiu 8 Sirocco, s ktorou chce konkurovať Galaxy S9

Nokia vyzýva do priameho súboja Samsung. Predstavila novú vlajkovú loď Nokiu 8 Sirocco, s ktorou chce konkurovať Galaxy S9

Nokia okrem toho, že predstavila počas včerajšieho dňa vynovenú Nokiu 8110 tak pre svojich fanúšikov pripravila ďalšie prekvapenie – v podobe smartfónu Nokia 8 Sirocoo.

Na MWC 2018 to žije a dôkazom toho je, že Nokia predstavila vynovenú vlajkovú loď. Nokia 8, ktorá bola predstavené ešte v minulom roku nebolo to pravé orechové a spoločnosť HMD to dobre vedela. Dôvodom bola nie len dostupnosť smartfónu, ktorá bola vo viacerých regiónoch častokrát obmedzená, ale existovali aj iné alternatívy, ktoré boli vo viacerých prípadoch atraktívnejšou voľbou pre spotrebiteľa. Nuž, Nokia 8 Sirocco by to mohla zmeniť.

Nokia 8 Sirocco je oficiálne predstavená

Nokia 8 Sirocco ponúka parametre hodné najvýkonnejších zariadení na trhu. 5.5“ 2K displej so zahnutými rámčekmi po hranách, kovový rámček z nehrdzavejúcej ocele, ktorý je 2,5x pevnejší hliník, spevnené sklíčko 3D Conring Gorilla Glass 5, ktoré je odolné voči každodenným oderom. Samozrejme, že aj pod kapotou má to najvýkonnejšie čo dnes trh ponúka. Procesor Snapdragon 835, 6GB RAM spolu so 128GB úložným priestorom. Okrem toho ponúka 13MP fotoaparát spolu s dvojitým optickým priblížením od spoločnosti ZEISS, ktorý dokáže robiť tie najostrejšie snímky aj pri zlých svetelných podmienkach. Okrem kvalitnej optiky v telefóne nájdeme aj vstavaný mikrofón s 24-bitovým audiom a schopnosťou nahrávať zvuk až do 132 decibelov.

TIP  Nokia X5 je oficiálne vonku! Novinka však sklamala väčšinu fanúšikov a vieme, prečo

Nokia 8 Sirocco na trh príde s operačným systémom Android Oreo 8.0 ako Android One zariadenie (s čistým Androidom). Cenovo telefón by mal vychádzať na 749€ a dostupný by mal byť už od apríla.

Zdroj: Nokia

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.