Nokia 7 oficiálne odhalená. Poznáme jej plné špecifikácie ako aj cenu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nokia 7 oficiálne odhalená. Poznáme jej plné špecifikácie ako aj cenu

ANDROID

Nokia 7 oficiálne odhalená. Poznáme jej plné špecifikácie ako aj cenu

Nokia 7 oficiálne odhalená. Poznáme jej plné špecifikácie ako aj cenu

Spoločnosť HMD konečne na trh prináša Nokiu 7, ktorá sa bude najprv predávať už čoskoro v Číne. Mimochodom, Nokia 7 je len druhým zariadením, ktoré sa dostali na tento trh.

Zdroj: NPU

Nokia 7 odhalená

Prejdime však špecifikáciám zariadenia. Nokia 7 prichádza s procesorom Snapdragon 630, ktorý poháňa 5.2“ displej s 1080p rozlíšením s pomerom strán 16:9. V útrobách ďalej tkvie operačná pamäť o veľkosti 4GB/6GB (podľa varianty), ktorej sekunduje 64GB úložného priestoru s možnosťou rozšírenie až do 128GB. Na zadnej strane nájdeme kameru s rozlíšením 16MP s logom Zeiss, duálnou flashkou a clonou f/1.8. Na prednej strane nájdeme 5MP kameru s clonou f/1.4 so záberom o šírke 84 °.

Zdroj: NPU

V základnej výbave nechýba podpora 2 nano SIM kariet, výbava senzorov ako je napríklad elektronický kompas, gyroskop, skener odtlačkov prstov, Hall senzor, NFC a ďalšie. Nechýba ani USB Type – C port. Veľkosť batérie je 3000mAh. Rozmery zariadenia sú 141.2 x 71.45 x 7.92mm. Mimochodom, Nokia 7 sa bude môcť pochváliť duálnym mikrofónom, kovovým rámčekom či podporou OZO Audio.

Zdroj: NPU

Zariadenia by sa malo začať predávať na čínskom trhu už 24. októbra s cenovkou 2499.00 ¥, čo je niečo málo pod 320€.

Zdroj: NPU

TIP  Zoznámte sa s novou technológiou Huawei Cloud PC. Váš Android smartfón dokáže ihneď zmeniť na zariadenie s Windows 10

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.