Nokia 5 a Nokia 6 získavajú aktualizáciu na Android 8.1 Oreo | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nokia 5 a Nokia 6 získavajú aktualizáciu na Android 8.1 Oreo

Nokia 6 Android 8.1

ANDROID

Nokia 5 a Nokia 6 získavajú aktualizáciu na Android 8.1 Oreo

Nokia 5 a Nokia 6 získavajú aktualizáciu na Android 8.1 Oreo

Čínska spoločnosť HMD Global začína v týchto dňoch aktualizovať smartfóny Nokia 5 a Nokia 6 na najnovší Android 8.1 Oreo. Nová aktualizácia pritom prináša odstránenie bezpečnostných chýb a niekoľko “malých” noviniek. Nokia tak dodržiava sľuby a majiteľom svojich smartfónov ponúka stále možný čo najnovší operačný systém. Najnovší Android pritom prichádza na smartfóny nižšej a strednej triedy.

Nová aktualizácia sa v tejto chvíli objavila pre model Nokia 5 v Indii, Thajsku a Indonézii. Rovnako tak v tomto čase sa najnovšieho Androidu dočkala aj Nokia 6. Bude to teda trvať ešte pár týždňov, kým sa nová aktualizácia dostane aj pre zariadenia v Európe.

Veľkosť Androidu 8.1 Oreo je pre smartfón Nokia 5 866,7 MB a pre model Nokia 6 až 933,8 MB. Aktualizáciu doporučujeme stiahnuť výlučne cez Wi-Fi sieť a inštaláciu previesť pri viac nabitej batérii. V týchto dňoch môžu majitelia uvedených Nokia smartfónov očakávať po celom svete menšiu “bezpečnostnú” aktualizáciu, ktorá prinesie rôzne väčšie i menšie opravy bezpečnostných chýb.

Zdroj: Gsmarena.com

TIP  Samsung otvoril najväčšiu továreň na výrobu mobilných telefónov na svete

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.