Nokia 5 a Nokia 6 získavajú aktualizáciu na Android 8.1 Oreo | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nokia 5 a Nokia 6 získavajú aktualizáciu na Android 8.1 Oreo

Nokia 6 Android 8.1

ANDROID

Nokia 5 a Nokia 6 získavajú aktualizáciu na Android 8.1 Oreo

Nokia 5 a Nokia 6 získavajú aktualizáciu na Android 8.1 Oreo

Čínska spoločnosť HMD Global začína v týchto dňoch aktualizovať smartfóny Nokia 5 a Nokia 6 na najnovší Android 8.1 Oreo. Nová aktualizácia pritom prináša odstránenie bezpečnostných chýb a niekoľko “malých” noviniek. Nokia tak dodržiava sľuby a majiteľom svojich smartfónov ponúka stále možný čo najnovší operačný systém. Najnovší Android pritom prichádza na smartfóny nižšej a strednej triedy.

Nová aktualizácia sa v tejto chvíli objavila pre model Nokia 5 v Indii, Thajsku a Indonézii. Rovnako tak v tomto čase sa najnovšieho Androidu dočkala aj Nokia 6. Bude to teda trvať ešte pár týždňov, kým sa nová aktualizácia dostane aj pre zariadenia v Európe.

Veľkosť Androidu 8.1 Oreo je pre smartfón Nokia 5 866,7 MB a pre model Nokia 6 až 933,8 MB. Aktualizáciu doporučujeme stiahnuť výlučne cez Wi-Fi sieť a inštaláciu previesť pri viac nabitej batérii. V týchto dňoch môžu majitelia uvedených Nokia smartfónov očakávať po celom svete menšiu “bezpečnostnú” aktualizáciu, ktorá prinesie rôzne väčšie i menšie opravy bezpečnostných chýb.

Zdroj: Gsmarena.com

TIP  OnePlus 6 má fotiť minimálne tak dobre ako iPhone X. Neveríš? Pozri sa ako fotí tento smartfón v praxi. Budeš pozitívne prekvapený

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.