Nokia 10 bude zrejme vybavená fotoaparátom s piatimi šošovkami. Jedná sa o návrat ku Lumii 1020? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nokia 10 bude zrejme vybavená fotoaparátom s piatimi šošovkami. Jedná sa o návrat ku Lumii 1020?

Novinky

Nokia 10 bude zrejme vybavená fotoaparátom s piatimi šošovkami. Jedná sa o návrat ku Lumii 1020?

Len na začiatku roka 2017 nám spoločnosť HMD Global predstavila nový smartfón Nokia 6, prvú Nokiu s operačným systémom Android. Behom roka spoločnosť predstavila ďalšie smartfóny Nokia 2, Nokia 3, Nokia 5, Nokia 7 a Nokia 8. Už dlhšiu dobu sa povráva aj o smartfóne Nokia 9, ktorý bude konkurovať tým najsilnejším vlajkovým lodiam. Spoločnosť má ale v rukáve niekoľko ďalších noviniek, napríklad ako novú generáciu smartfónu Nokia 6, a zrejme aj Nokia 8. Vlajková loď Nokia 9 bude podľa najnovších dostupných informácií predstavená na Svetovom mobilnom kongrese v Barcelone vo februári.

Návrat ku smartfónu s bezkonkurenčným fotoaparátom

Zdroj: Neowin

Už z číselného označenia vyplýva, že výkon Nokia smartfónov stúpa s číselným označením a tým pádom sa už dlhšiu dobu zahrávajú viaceré zahraničné weby s otázkou, či bude po vlajkovej lodi Nokia 9 predstavená aj ešte silnejšia Nokia 10. Prvé informácie o ďalšom nástupcovi trónu vyšli na povrch len nedávno, keď sa na internete objavil zoznam smartfónov, ktoré budú vybavené procesorom Snapdragon 845 a budú predstavené v roku 2018. Na zozname sa nachádza aj Nokia 10, o ktorej sme ale doteraz žiaľ bohu nič nevedeli. Najnovšie zdroje ale prinášajú celkom zaujímavé správy. Budúci nástupca trónu by mal byť vybavený fotoaparátom s 5 šošovkami, ktoré budú umiestnené v kruhu. V strede medzi šošovkami by sa mal nachádzať dvojitý LED blesk a v strede smartfónu skener odtlačkov prstov. Pokiaľ si myslíte, že ste niekedy niečo podobné už videli, nie ste sami. Dizajn fotoaparátu sa dosť výrazne podobá na bývalú Lumiu 1020, ktorá bola v jej najlepších časoch vybavená najlepším fotoaparátom dostupným na trhu.

TIP  Ako opraviť pokazenú databázu v Exceli alebo ako nahradiť časť textu za iný | EXCEL NÁVOD

Medzi dnešnými smartfónmi nebude mať konkurenciu

Takmer s istotou môžeme už teraz prehlásiť, že pokiaľ bude Nokia 10 naozaj vybavená takýmto fotoaparátom, nenájdeme jej v svete smartfónov žiadneho konkurenta. Z hľadiska výkonu by mal byť smartfón vybavený už vyššie spomínaným procesorom Snapdragon 845, displejom s pomerom strán 18:9 a predstavený by mal byť niekedy v auguste tento rok.

Zdroj: neowin.net

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.