Nokia 1 je jedným z prvých smartfónov s Androidom Go. Stáť bude menej ako 80€ | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nokia 1 je jedným z prvých smartfónov s Androidom Go. Stáť bude menej ako 80€

ANDROID

Nokia 1 je jedným z prvých smartfónov s Androidom Go. Stáť bude menej ako 80€

Nokia 1 je jedným z prvých smartfónov s Androidom Go. Stáť bude menej ako 80€

Na MWC 2018 Nokia to rozbehla v plnom prúde. Predstavila napríklad „znovu“ oživenú Nokiu 8110 či Nokiu 8 Sirocco a najnovšie ukázala svetu low-range smartfón Nokia 1, ktorý bude poháňaný operačným systémom Android Go.

Nokia 1 je oficiálne predstavená

O Nokii 1 sme mohli prvýkrát počuť niekoľko mesiacov dozadu, nuž, ale až teraz sme ju mohli zazrieť aj na vlastné oči. Smartfón bude primárne určený pre klientelu, ktorá do telefónu nehodlá investovať polovicu výplaty či pre regióny kde smartfóny sú stále nedostupným artiklom. Stáť bude totiž len 85 dolárov, teda niečo okolo 80€.

Nokia 1 ponúkne štvorjadrový procesor od spoločnosti Mediatek pracujúci na frekvencii 1.1GHz, ktorému bude sekundovať operačná pamäť RAM o veľkosti 1GB spolu s 8GB úložným priestorom, ktorú však bude možné rozšíriť. Telefón ďalej ponúkne 4,5“ displej s 480p rozlíšením a 5MP prednou kamerou.

Nokia 1 bude poháňaná operačným systémom Android Go

Nokia 1 bude poháňaná operačným systémom Android Go vo verzii Oreo, ktorý je navrhnutý pre smartfóny s operačnou pamäťou RAM 512MB až 1024MB. Spoločnosť HMD zatiaľ ešte nešpecifikovala, v ktorých krajinách bude smartfón dostupný.

Zdroj: Youtube

TIP  Populárny Microsoft Launcher pre Android dostáva opäť množstvo nových funkcií. Novinkou je aj úplná podpora Androidu Oreo

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.