Nissan pracuje na technológii, ktorá dokáže predvídať to čo chcete spraviť. Na vývoj autonómnych vozidiel sa pozerá úplne inak ako väčšina výrobcov áut | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nissan pracuje na technológii, ktorá dokáže predvídať to čo chcete spraviť. Na vývoj autonómnych vozidiel sa pozerá úplne inak ako väčšina výrobcov áut

Novinky

Nissan pracuje na technológii, ktorá dokáže predvídať to čo chcete spraviť. Na vývoj autonómnych vozidiel sa pozerá úplne inak ako väčšina výrobcov áut

Zatiaľ čo väčšina výrobcov automobilov sa snaží dostať ľudí „von“ z šoférovania s cieľom vytvorenia autonómnych vozidiel tak na druhej strane stojí spoločnosť Nissan, ktorá vyvíja technológiu „brain-in-vehicle“ (ďalej už len ako „B2V“), ktorej smerovanie je o 180 stupňov opačné. Snaží sa totiž vyvinúť technológiu, ktorá by bola schopná predvídať reakcie šoféra. Inými slovami nová technológia vyvíjaná Nissanom by mala byť schopná predvídať to čo chcete spraviť s predstihom 0,2 až 0,5 sekundy.

Brain-in-vehicle je technológia, ktorá vie čo spravíte

„Ak väčšina ľudí premýšľa do budúcnosti o autonómnych vozidlách, tak majú veľmi neosobnú víziu kde sa ľudia vzdávajú kontroly v prospech strojov. B2V technológie je presným opakom, prostredníctvom signálov z mozgu robí šoférovanie viac zrušujúcim a zábavným.“, hovorí senior výskumnúk spoločnosti Lucian Gheorhe.

Hoci spoločnosť aktuálne pracuje na technológii „poloautomatického“  vozidla tak aj napriek tomu na konci dňa technológia B2V môže byť aplikovaná aj v plne autonómnych vozidlách kde môže prispieť k bezpečnosti jazdy. V každom prípade táto technológia má veľký potenciál a to nie len v automobilovom priemysle.

Aký typ technológie by ste uvítali vy – plne automatické automobily alebo technológie, ktoré sú skôr doplnkom?

Zdroj: MSN, úvodný obrázok: Youtube (Nissan)

TIP  Nakoduj.to – super pomôcka pre IT

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.