Nintendo čelí žalobe kvôli novému Nintendu Switch | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nintendo čelí žalobe kvôli novému Nintendu Switch

Novinky

Nintendo čelí žalobe kvôli novému Nintendu Switch

Nintendo čelí žalobe kvôli novému Nintendu Switch

Nintendo Switch malo vynikajúci štart. Za prvý rok predaja sa dokonca doťahuje na Wii U. Nanešťastie, úspech bol ten faktor, ktorý pritiahol pozornosť patentových trollov. A to nikdy neveští nič dobré. Tento týždeň podala spoločnosť Gamevice, výrobca herného príslušenstva a doplnkov, žalobu. Nepozdával sa im totiž dizajn, ktorý použilo Nintendo na svoj nový Switch.

Gamevice tvrdí, že Nintendo patentové zákony. Súd tak rozhoduje o tom, či sa vymeniteľné Joy-Con ovládače až veľmi podobajú na patent od Gamevice. Konkrétne ide o odnímateľný herný ovládač. V snahe spôsobiť toľko škody, koľko sa len dá, žiadajú v Gamevice odškodné a taktiež zákaz predaju tohto produktu.

zdroj: wikipad.com

Zariadenie, ktoré údajne inšpirovalo Nintendo nesie názov Gamevice Wikipad. Ako je na obrázku vidieť, je to tablet s ovládačmi pripojenými na oboch stranách. Žiadna sa však priamo nepodobá na Nintendo Switch. K dispozícii sú dve analógové paličky, D-Pad a štyri tlačidládisplej sa nachádza v strede. Existuje však veľa zariadení, ktoré by sa dali opísať presne rovnakým spôsobom.

zdroj: ign.com

zdroj: kitguru.com

TIP  Facebook zavádza obrovské množstvo nových reklám. Týkajú sa všetkých požívateľov!
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.