Niekoľko noviniek u Slovenských operátorov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Niekoľko noviniek u Slovenských operátorov

Novinky

Niekoľko noviniek u Slovenských operátorov

Tlak Európskej Únie tlačí na zlepšovanie podmienok pre zákazníkov v každom odvetí, výnimkou mu nieje ani telekomunikačné odvetie. Už dávnejšie sme vám priniesli novinku týkajúcu sa zníženia roamingových poplatkov a dnes už vieme aspoň o ďalších 5 novinkách, ktoré sú už aktuálne, alebo v krátkej budúcnosti budú.

Orange spustil LTE sieť bez poplatkov
Od 7. júla každý, kto má telefón s podporou LTE a je v lokalite, ktorá je pokrytá týmto signálom bude mať možnosť prepnúť telefón z 3G na LTE. Táto novinka sa týka všetkých zákazníkov, ktorý majú paušál. Teoretické rýchlosti, ktoré by ste mali dosiahnuť sú 150Mbit/s a pre sťahovanie 50Mbit/s. LTE technológia je momentálne dostupná pre Bratislavu, Košice, a Banskú Bystricu.

O2 ponúka SMS vo vlastnej sieti zadarmo
O2 má pre nových zákazníkov, ktorí si zakúpili SIM kartu od 13. júla akciu SMS zdarma vo vlastnej sieti po dobu 6 mesiacov. Jedine čo musíte pre to spraviť je si túto službu bezplatne aktivovať.

Po vyčerpaní dát O2 zvýši rýchlosť
V súčasnosti v prípade ak vyčerpáte dáta v niektorom z balíčkov v O2 tak vám rýchlosť klesne na 48kbit/s. Najnovšie správy však hovoria, že do konca tohto leta by sa mala rýchlosť zvýšiť, avšak presne čísla ešte nevieme.

Aj ružový operátor priniesol niekoľko noviniek. Jedna z prvých noviniek je obmedzenie nových aktivácii študentských paušálov a Program 40. Študentský paušál zahŕňal lacný internet. Ďalšou, ale pozitívnou zmenou je, že v prípade ak vyčerpáte dáta, ktoré máte predplatené v paušály tak vám nebudú účtované ďalšie poplatky za surfovanie na internete, ale klesne vám prenosová rýchlosť.

TIP  Ako opraviť pokazenú databázu v Exceli alebo ako nahradiť časť textu za iný | EXCEL NÁVOD

Zdroj: mobilmania.sk, telekom.sk, orange.sk, o2.sk

Pokračuj v čítaní

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.