NFC nie je tak bezpečné ako tvrdia výrobcovia telefónov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

NFC nie je tak bezpečné ako tvrdia výrobcovia telefónov

Novinky

NFC nie je tak bezpečné ako tvrdia výrobcovia telefónov

V Tokiu na súťaži Pwn2Own, ktorú usporiadal Hewlett Packard  predviedli viacerí hackeri svoje zručnosti. Horúcou témou bolo aj technológia NFC, ktorú využívajú hlavne mobilné telefóny na vykonanie bezkontaktných platieb. Celkovo bolo testovaných 8 telefónov, medzi ktorými boli napríklad Apple iPhone, Blackberry Z30, Amazon Fire či Galaxy NExus 7. Počas prvého dňa sa podarilo až 5 tímom nabúrať sa do telefónu vďaka chybe, ktorú našli. Z toho trom tímom, sa podarilo prostredníctvom NFC získať citlivé údaje o vlastníkovi telefónu bez toho aby o tom vedel, napríklad jeho identitu, kontakty, prístupové heslá ako aj nahliadnuť do komunikácie vlastníka telefónu. Ďalšie dva tímy sa nabúrali do telefónu prostredníctvom internetového browseru.

 NFC-Vulnerability

Využívate aj vy NFC?

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Najnovšia video recenzia

Mohlo by ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehliadaním stránky nám alebo našim partnerom dávate súhlas s ich využívaním.