NFC nie je tak bezpečné ako tvrdia výrobcovia telefónov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

NFC nie je tak bezpečné ako tvrdia výrobcovia telefónov

Novinky

NFC nie je tak bezpečné ako tvrdia výrobcovia telefónov

V Tokiu na súťaži Pwn2Own, ktorú usporiadal Hewlett Packard  predviedli viacerí hackeri svoje zručnosti. Horúcou témou bolo aj technológia NFC, ktorú využívajú hlavne mobilné telefóny na vykonanie bezkontaktných platieb. Celkovo bolo testovaných 8 telefónov, medzi ktorými boli napríklad Apple iPhone, Blackberry Z30, Amazon Fire či Galaxy NExus 7. Počas prvého dňa sa podarilo až 5 tímom nabúrať sa do telefónu vďaka chybe, ktorú našli. Z toho trom tímom, sa podarilo prostredníctvom NFC získať citlivé údaje o vlastníkovi telefónu bez toho aby o tom vedel, napríklad jeho identitu, kontakty, prístupové heslá ako aj nahliadnuť do komunikácie vlastníka telefónu. Ďalšie dva tímy sa nabúrali do telefónu prostredníctvom internetového browseru.

 NFC-Vulnerability

Využívate aj vy NFC?

TIP  Tieto odolné smart hodinky spolu so senzorom tepu srdca, vstavaným GPS modulom a meraním nadmorskej výšky môžete mať v limitovanej ponuke výrazne lacnejšie

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.