Najčítanejší Windows 10 portál

Newsfeed na Facebooku sa zmení. Prepojí vás s rodinou a priateľmi a clickbait obsah obmedzí

Zdroj: pixabay.com

Facebook čakajú nasledujúce mesiace výrazné zmeny a to hlavne po stránke algoritmu, na základe ktorého používatelia vidia obsah. Po novom bude obsah priorizovaný. Znamená na to, že najskôr uvidíte obsah od priateľov, s ktorými najčastejšie komunikujete, namiesto reklám, od ktorých sú viacerí vydavatelia závislí.

“Pri tejto aktualizácii budeme uprednostňovať príspevky, ktoré vyvolávajú rozhovory a zmysluplné interakcie medzi ľuďmi. Predpokladáme, že sa vám tak budú zobrazovať na vyšších pozíciách vo feede (na nástenke) posty, o ktorých budete chcieť komunikovať s priateľmi.“, píše Adam Mosseri, hlavný vývojár nástenky na Facebooku.

V rámci oficiálneho stanoviska Facebooku sa ďalej píše, že Facebook neplánuje v rámci tejto aktualizácie rozdeliť nástenku na dve. Ako je tomu vo vybraných krajinách, vrátane Slovenska.

Ako to ovplyvní slovenský Facebook je dnes otázne. Aktuálne totiž prebieha veľký test v rámci vybraných krajín kde je nástenka rozdelená na dve. V rámci jednej nájdeme príspevky priateľov a reklamu a v rámci druhého sú príspevky stránok.

Zdroj: Facebook, úvodný obrázok: pixabay.com

TIP  Inteligentná lampa Xiaomi Philips Zhirui ponúka dokonalé osvetlenie v každom momente. Z jej ceny navyše padneš na zadok
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.