'Neural Engine' čip od Apple by napájal umelú inteligenciu na iPhone
Connect with us

‘Neural Engine’ čip od Apple by mohol napájať umelú inteligenciu na iPhone

IPhone

Apple

‘Neural Engine’ čip od Apple by mohol napájať umelú inteligenciu na iPhone

Apple sa sústredí na zvyšovanie rýchlosti každej novej generácie mobilných procesorov, naposledy dal svoje štvorjadrové čipy A10 Fusion do modelov iPhone 7 a 7 Plus. Aby udržal svoje zariadenia konkurencieschopné, buduje navyše sekundárny mobilný procesor určený na napájanie umelej inteligencie.

Zlepší aj životnosť batérie

Podľa portálu Bloomberg Apple vyvíja čipy pre dve kľúčové oblasti umelej inteligencie: rozšírená realita a autonómne autá. Zariadenia v súčasnosti rozdeľujú úlohy AI medzi dva čipy – hlavný procesor a GPU, ale tento nový, údajne interne známy ako Apple Neural Engine, má svoj vlastný modul určený pre požiadavky AI. Zbavenie sa týchto úloh by malo zároveň zlepšiť životnosť batérie.

Bohužiaľ, zatiaľ nie je jasné, či čip vyjde tento rok. Apple zatiaľ zaostáva za najnovšími mobilnými čipmi Snapdragon od Qualcomm, ktoré už disponujú špeciálnym AI modulom a jednotky Tensor Processing Unit spoločnosti Google, ktoré sú k dispozícii v Cloud Platform.

Apple už v minulosti oznámil, že plánuje implementáciu vlastných hlbokých neurónových sietí, ale tento druh strojového učenia sa deje na serveroch, nie na mobilných procesoroch. Na rozdiel od rozdielnych metód ochrany osobných údajov, ktoré chránia dáta odosielané na servery spoločnosti Apple, by čip Neural Engine umožnil zariadeniam spracovávať údaje, ktoré by boli rýchlejšie a menej zaťažujúce pre batériu, rovnako ako procesory M7, ktoré vyšli v roku 2013.

Zdroj: bloomberg.com, unsplash.com (obrázok)

TIP  MacBooky dostali novú klávesnicu. Tá by mala raz a navždy odstrániť tento nepríjemný problém...
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Apple

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.