Nestihli ste inovovať na Windows 10? Microsoft túto možnosť ponúka aj naďalej | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nestihli ste inovovať na Windows 10? Microsoft túto možnosť ponúka aj naďalej

Novinky

Nestihli ste inovovať na Windows 10? Microsoft túto možnosť ponúka aj naďalej

Nestihli ste inovovať na Windows 10? Microsoft túto možnosť ponúka aj naďalej

Operačný systém Windows 10 na trh prišiel už v roku 2015. Spoločnosť Microsoft nám vtedy umožnila prejsť na najnovší operačný systém úplne zdarma. Táto lukratívna ponuka bola avšak dostupná iba 12 mesiacov a nie každý používateľ operačného systému Windows 7 alebo 8.1 ju v tej dobe stihol. Microsoft ale inováciu systému umožnil aj po tomto dátume. Presnejšie, bezplatne inovovať mohli iba používatelia, ktorí využívali asistenčné pomôcky.

Microsoft túto možnosť priniesol krátko po ukončení bezplatnej inovácie a takmer nikto si ju nevšimol. O tejto bezplatnej inovácií sme Vás informovali aj na začiatku tohto leta a predpokladali sme, že ju Microsoft čoskoro zruší. Podľa najnovších informácií je ale táto možnosť stále dostupná. Na inováciu stačí mať zakúpenú licenciu na starší operačný systém Windows 7/ 8.1 a používať hocijakú asistenčnú pomôcku. Pred inováciou sa najprv ale uistite, či je Vaša pomôcka kompatibilná aj s novším operačným systémom.

Inovácia Windows 10 zdarma pre všetkých?

Podľa informácií uvedených na stránkach Microsoftu, sa jedná o bezplatnú inováciu pre používateľov s asistenčnými pomôckami, no zároveň sa na stránke uvádza aj to, že nikto od Vás nežiada potvrdenie o používaní týchto pomôcok. Vyzerá to tak, že bezplatná inovácia je dostupná pre všetkých. Pre inováciu stačí navštíviť stránku Microsoftu, kliknúť na tlačidlo Upgrade Now a následne spustiť stiahnutý program.

Systém by sa mal inovovať na najnovšiu verziu Windows 10 Fall Creators Update, ktorá ponúka množstvo vylepšení a nových asistenčných funkcií oproti starších verziám Windowsu. Táto ponuka sa podľa informácií na stránke onedlho skončí, no Microsoft to dá určite verejne vedieť.

TIP  Microsoft mal s aplikáciou Groove Music naozaj veľké plány. Prečo ju nakoniec opustil?

Zdroj: vlastný

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.