Nemožné sa stalo skutočnosťou. Vedcom sa podarilo posilniť pamäť pomocou mozgového implantátu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nemožné sa stalo skutočnosťou. Vedcom sa podarilo posilniť pamäť pomocou mozgového implantátu

Novinky

Nemožné sa stalo skutočnosťou. Vedcom sa podarilo posilniť pamäť pomocou mozgového implantátu

Dong Song, nie je to názov žiadneho čínskeho pokrmu alebo niečo podobné, ale meno vedca z University of Southern California, ktorému sa podaril husársky kúsok. Dokázal pomocou mozgového implantátu posilniť ľudskú pamäť. Tento vynález by mohol skvalitniť život ľudom, ktorí trpia Alzheimerovou chorobou.

„Pamäťová protéza“, tak to je názov tohto vynálezu, ktorý bol doteraz testovaný na dvoch desiatkach ľuďoch, ktorí mali v mozgu implantované elektródy pre liečbu epilepsie. Cieľom týchto testov bolo zbierane dát počas stimulácii pamäte.

Sľubný výsledok dáva veľkú nádej mnohým

Vedcom sa podarilo zo zozbieraných dát zostaviť vzorec, prostredníctvom ktorého dokážu nastaviť stimuláciu „tak akurát“. Výsledkom tejto stimulácie je zlepšenie krátkodobej pamäte o 15% a dlhodobej až o 25%. To sú už slušné čísla, čo poviete?

Song pre server New Scientist povedal:

„Píšeme neurálny kód, ktorý vylepšuje pamäťové funkcie. To tu ešte predtým nebolo.“

Ak sa podarí tento postup aplikovať v prax nebude to mať za následok len skvalitnenie života pacientov, ale aj finančné benefity. Napríklad len v USA sa každoročne na liečbu Alzheimera minie viac ako 236 miliónov USD.

Zdroj: Futurism, úvodný obrázok: Pixabay.com

TIP  Zoznámte sa s novým Gorilla Glass 6. Smartfóny vďaka nemu prežijú až 15 pádov na tie najdrsnejšie povrchy

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.