Nemohli ste nainštalovať najnovší build 15063.674 alebo Váš systém padal do bluescreenu? Chyba je konečne odstránená | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nemohli ste nainštalovať najnovší build 15063.674 alebo Váš systém padal do bluescreenu? Chyba je konečne odstránená

Windows 10 aktualizacia_1

Novinky

Nemohli ste nainštalovať najnovší build 15063.674 alebo Váš systém padal do bluescreenu? Chyba je konečne odstránená

Nemohli ste nainštalovať najnovší build 15063.674 alebo Váš systém padal do bluescreenu? Chyba je konečne odstránená

Microsoft po niekoľkých dňoch konečne odstránil chybu v poslednej kumulatívnej aktualizácií operačného systému Windows 10 – KB4041676. Tá spolu s novým buildom 15063.674 priniesla dve nepríjemné chyby, ktoré znemožňovali normálnu prácu na počítači. Keďže sa jednalo o kumulatívnu aktualizáciu, mala chyby odstraňovať a nie prinášať, no Microsoftu to nejako nevyšlo.

O aké problémy sa jedná?

Posledná aktualizácia spôsobovala na tisíckach zariadení nepríjemný bluescreen, kvôli ktorému sa systém musel reštartovať. Táto chyba bola ihneď pridaná aj na fórum Reddit, kde sa po čase začali objavovať ďalšie podobné prípady. Za tých pár dní sa nenašlo žiadne riešenie pre odstránenie tejto chyby. Ďalšou chybou bolo aj nekonečné inštalovanie najnovšej aktualizácie. Tá v niektorých prípadoch zabrala až 4 hodiny, takže pokiaľ ste boli v práci, mohli ste sa rovno na mieste otočiť a ísť si na pol dňa pospať.

Na stránkach Microsoftu sa po pár dňoch objavili informácie o tom, že sa jednalo o publikačnú chybu. Tá mala za následok oba spomenuté problémy. Neskôr sa zistilo, že podobné problémy boli zaznamenané aj v iných bezpečnostných aktualizáciách a to presnejšie v aktualizácií KB4041691 pre verziu 1607 a KB4041691 pre Windows Server 2016. Na stránkach Microsoftu sa taktiež spomína, že používatelia, ktorí aktualizáciu sťahovali priamo cez Windows Update by nemali byť zasiahnutí a tieto problémy sa týkajú hlavne väčších firiem.

Pokiaľ ste boli aj Vy zasiahnutý týmito problémami, stačí znovu vyhľadať aktualizácie a Váš počítač by si mal automaticky nájsť novú verziu kumulatívnej aktualizácie, poprípade kontaktujte IT admina vo Vašej spoločnosti.

TIP  Surface Phone bude schopný hovorov. Nebude sa jednať teda len o „bežný“ rozkladací smartfón/tablet

Zaznamenali ste tieto problémy aj Vy?

Zdroj: windowslatest.com

 

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.