Neistá budúcnosť windows phone? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Neistá budúcnosť windows phone?

Novinky

Neistá budúcnosť windows phone?

Len nedávno sme vás informovali o tom, že Lumia môže byť nahradená Surfaceom v tomto článku. Teraz spolu s fiškálnymi výsledkami prichádza ďalšia rana pre Lumie.

Microsoft len nedávno zverejnil, že za posledný štvrťrok predal 4,5 milióna Lumii. Toto číslo môže znieť super, ale o rok skôr v tom istom období predal Microsoft až dvojnásobok týchto zariadení. Len pre porovnanie – iPhonov sa denne predá až 800 000.

Microsoft tvrdí, že to očakával, keďže svoju podporu primárne v poslednej dobe sústreďuje na iné zariadenia. Môže sa teda kludne stať, že ak sa Microsoftu nepodarí zvýšiť predaje, tak sa môže windows phone stať iba bočným projektom Microsoftu.

Pokles predajov Lumie

Na grafe nižšie si môžete podrobne pozrieť oficiálne štatistiky predaja Lumii.

lumiapredaje

Čo bude ďalej s Lumiou?

Hovorí sa, že jednou z možností môže byť, že Microsoft presunie Lumiu na vedľajšiu kolaj a sústredí sa na surface phone. Ale ako sme už povedali, všetko rozhodne najbližší rok.

TIP  Všetko čo vieme o skladateľnom smartfóne (Surface Phone) z kuchyne Microsoftu

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

3 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.