Nedôvera voči Facebooku narastá. Na druhej strane barikády sú spoločnosti ako Apple, Microsoft, Netflix či Amazon | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nedôvera voči Facebooku narastá. Na druhej strane barikády sú spoločnosti ako Apple, Microsoft, Netflix či Amazon

Facebook

Novinky

Nedôvera voči Facebooku narastá. Na druhej strane barikády sú spoločnosti ako Apple, Microsoft, Netflix či Amazon

Nedôvera voči Facebooku narastá. Na druhej strane barikády sú spoločnosti ako Apple, Microsoft, Netflix či Amazon

Posledné týždne sa nesú v duchu bezpečnosti súkromných dát, ktoré zdieľame s tretími stranami. Dôvodom je masívny únik súkromných informácií o používateľoch Facebooku, ktorý zasiahol viac ako 80 miliónov používateľov. Hoci sa tento únik týkal najmä Američanov tak táto téma prevláda aj v našich končinách. Totiž, tieto súkromné dáta môžu byť zneužité proti nám.

Dôverujete spoločnostiam, že Vaše dáta spracovávajú korektne?

Najnovšie známa spoločnosť SurveyMoneky položila Američanom jednoduchú otázku: „Ktorým z následujúcich spoločností dôverujete najmenej v spojitosti s osobnými informáciami?“. Výsledok je viac ako jasný. Viac ako polovica Američanov najmenej dôveruje spoločnosti Facebook. Do veľkej mieri môže za tento výsledok bezpochyby aj škandál, ktorý prepukol v posledných dňoch.

ktorej spolocnosti dôverujete najmenej pri spracovavani osobnych udajov

Zdroj: MSP

Spoločnosť robila reprezentatívny prieskum, v ktorom 20% respondentov nevedela označiť ani jednu spoločnosť. 4% percenta neodpovedalo.

Ako by ste odpovedali Vy?

Mimochodom, niekoľko dní dozadu samotný Mark Zuckerberg sa spovedal americkému kongresu. Ako to dopadlo si môžete pozrieť tu.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Microsoft Launcher pre Android dostal veľkú aktualizáciu. Prináša inteligentné vyhľadávanie pomocou fotoaparátu a mnoho ďalší funkcií

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.