Nedokážete nainštalovať aktualizáciu Fall Creators Update? V najnovšej aktualizácii sa vyskytla ďalšia chyba | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nedokážete nainštalovať aktualizáciu Fall Creators Update? V najnovšej aktualizácii sa vyskytla ďalšia chyba

Novinky

Nedokážete nainštalovať aktualizáciu Fall Creators Update? V najnovšej aktualizácii sa vyskytla ďalšia chyba

Nedokážete nainštalovať aktualizáciu Fall Creators Update? V najnovšej aktualizácii sa vyskytla ďalšia chyba

Aktualizácia Fall Creators Update pre operačný systém Windows 10 zrejme patrí medzi tie menej vydarené veľké aktualizácie z dielne Microsoftu. Pár hodín po vydaní aktualizácie boli spozorované prvé problémy v aktualizácií, ktoré niektorým používateľom znemožnili používanie napríklad ponuky Štart alebo Windows Hello. Po viac ako týždni od vydania aktualizácie sa objavuje ďalšia nepríjemná chyba, ktorú ste spozorovali možno aj práve Vy. Najnovšie objavená chyba spôsobuje vypnutie inštalácie najnovšej aktualizácie a následný restore celého systému.

Chyba je spôsobená hardwareom

Kedy sa táto chyba teda objavuje a čo stojí za neúspešným nainštalovaním najnovšej aktualizácie? Podľa najnovších informácií sa chyba vyskytuje až pri záverečnom procese inštalácie aktualizácie. Stiahnutie by malo prebehnúť úplne bez problémov, no po následnom reštarte systému a chvíľkovej inštalácií môžete naraziť na chybu inštalácie. Správa o chybe sa zobrazí iba na malý moment a systém potom automaticky začne s restorom systému. Po opätovnom reštarte, ktorý zrejme nejakú tú minútku potrvá, bude systém vrátený spätne na verziu Creators Update. Chyba sa ale vyskytuje iba na niektorých počítačoch. Vyskytuje sa najmä na počítačoch, ktoré obsahujú základné dosky od spoločností MSI, Gigabyte a Asus. Po hlbšej analýze problému sa prišlo na to, že chybu zrejme spôsobujú iba základné dosky s čipsetom Intel X299 a NVMe SSD diskom.

Redmondský gigant už potvrdil, že na odstránení tejto chyby spolupracuje so svojími OEM partnermi. Odstránenie chyby zrejme príde už v priebehu budúceho týždňa. Spozorovali ste podobné problémy s inštaláciou aj Vy, alebo patríte medzi šťastlivcov, ktorí inštaláciou prešli úplne bez problémov? Dajte nám vedieť do komentárov.

TIP  Microsoft spúšťa ďalšie podmorské datacentrum. Jeho úlohou je skvalitnenie cloudových služieb v pobrežných mestách

Zdroj: windowslatest.com

 

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.