Navštívili ste hacknutú stránku? FireFox vás na to v budúcnosti upozorní | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Navštívili ste hacknutú stránku? FireFox vás na to v budúcnosti upozorní

Novinky

Navštívili ste hacknutú stránku? FireFox vás na to v budúcnosti upozorní

Vývojári internetového prehliadača FireFox pracujú na zaujímavej notifikačnej funkcii, ktorá vás upozorní nato, že stránka ktorú ste navštívili môže byť hacknutá, prípadne môže prísť k úniku dát.

Notifikačný systém bude pritom využívať na poskytnutie aktuálnych informácií dáta z „Have I Been Pwned?“, stránky ktorá poskytuje index webových stránok porušujúcich pravidlá.

Podľa dostupných informácií práce na tomto notifikačnom systéme sú zatiaľ v začiatkoch. Mal by však fungovať na princípe add-on, ktorý je možné aktuálne stiahnuť z GitHub a importovať ho do prehliadača. Momentálne je dostupné toto rozhranie len pre internetový prehliadač FireFox.

„… je addon, ktorý budem používať na vytvorenie ďalšej funkcie pre Frefox, ktorá upozorní používateľov, na to že ich účet mohol byť komprimitovaný…“, hovorí Nihant Subramaniya, inžinier Mozilly.

V praxi keď navštívite internetovú stránku tak v ľavej strane adresného panelu budete môcť vložiť svoju e-mailovú adresu, následne dôjde k overeniu či bol váš účet kompromitovaný alebo nie.

Zdroj: bleepingcomputer.com

Momentálne túto funkciu je možné využívať len v rámci verzie Firefox Developer Edition. Čo sa týka dostupnej finálne verzie tak dátum dostupnosti momentálne nie je známy.

Zdroj: bleepingcomputer.com, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Spoločnosť Oppo predstavila revolučný smartfón. V Číne vyrastá silná konkurencia pre dnešných technologických gigantov

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.