Aplikácie vedia o nás príliš veľa. Takto im obmedzíte prístup k informáciám o vás | NÁVOD | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Aplikácie vedia o nás príliš veľa. Takto im obmedzíte prístup k informáciám o vás | NÁVOD

sukromie bezpecnost spehovanie_uvodny obrazok.jpg

ANDROID

Aplikácie vedia o nás príliš veľa. Takto im obmedzíte prístup k informáciám o vás | NÁVOD

Posledné týždne sa o súkromí používateľov hovorí vo zvýšenej miere. Môže za to masívny únik informácií o používateľoch zo sociálnej siete Facebook, ktoré boli zneužité. Nuž, a to je dôvod prečo vám prinášame návod ako je možné obmedziť prístup aplikácií k informáciám vo vašom smartfóne. Je to jednoduchšie ako si môžete na prvý pohľad myslieť.

Návod ako obmedzíte aplikáciám vo vašom telefóne prístup k informáciám o Vás

Obmedzenie aplikácií k prístupu k informáciám nie je žiadnou vedou. Nižšie vám prinášame návod ako je možné obmedziť prístup aplikácií k informáciám prostredníctvom Nastavení telefónu (Android smartóny). Návod je možné aplikovať vo všeobecnosti na všetky Android smartfóny ako aj ostatné OS (pri iných OS budete mať iné UI, ale princíp a postup je vo všeobecnosti rovnaký).

  • Najprv si otvorte Nastavenia vášho smartfónu. Teraz si vyhľadajte položku „Permssions“, resp. „Povolenia“. Väčšinou je umiestnená medzi poslednými možnosťami nastavení telefónu alebo využite možnosť autoamtického vyhľadania.
  • Teraz otvorte položku „Permissions“. Mala by sa vám zobraziť ponuka Nastavení ako môžete vidieť nižšie (alebo podobné rozhranie). V rámci neho kliknite opäť na Permisions. Potom uvidíte jednotlivé položky, ktoré o vás zbierajú aplikácie.
  • Následne otvorte napríklad položku „Location“, resp. Lokalita (alebo inú) a manuálne budete môcť vypnúť aplikáciám prístup k tejto informácií.
    ako obmedzit pristup aplikacii k informaciam o vas_5

    Zdroj: vlastný

     

Zdroj: vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by ťa zaujímať
Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie