Návod ako aktivovať Cortanu
Connect with us

Ako aktivovať Cortanu, podrobný návod

Návody

Ako aktivovať Cortanu, podrobný návod

Na podnet viacerých čitateľov prinášame krátky miničlánok, ktorý Vám pomôže nakonfigrovať Váš telefón tak, aby ste mohli využívať hlasovú asistentku Cotana.

1. Ako prvé si nastavte jazyk v telefóne na „English (United States)“
wp_ss_20141006_0002

2. Región si nastavte USA alebo United Kingdom, regionálny formát nastavte „match the phone language“.(poznámka: na screene je English (United states) – rozdielné od Country / Region, ingnorujte to, nastavte rovnaký jazyk ako v regióne alebo match …)

wp_ss_20141006_0004

3. Otvorte si v nastaveniach aplikácií Cortanu, kde povoľte „Cortana can give you suggestions, ideas, …“.
wp_ss_20141006_0005

4. Zrolujte v tých istých nastaveniach nižšie, kliknite na „speech settings“ a nastavte „Speech language“ na jazyk zhodný s nastaveniami regionálneho formátu (ak ste zvolili USA, musíte nastaviť v „speech settings“ English United States)

wp_ss_20141006_0007

5. Reštartujte telefón a zapnite si GPS, bez neho Cortanu nespustíte.

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

16 komentárov

Mohlo by ťa tiež zaujímať Návody

Najnovšia video recenzia

Mohlo by ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehliadaním stránky nám alebo našim partnerom dávate súhlas s ich využívaním.