Naštvaný používateľ z USA chce od Microsoftu pôvodnú kópiu svojho Windowsu, alebo $600 miliónov ako odškodné | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Naštvaný používateľ z USA chce od Microsoftu pôvodnú kópiu svojho Windowsu, alebo $600 miliónov ako odškodné

Novinky

Naštvaný používateľ z USA chce od Microsoftu pôvodnú kópiu svojho Windowsu, alebo $600 miliónov ako odškodné

Väčšina z Vás si zrejme ešte pamätá na otravné vyskakovacie okno “Inovácia na Windows 10”, ktoré sa zobrazovalo na takmer všetkých zariadeniach v roku 2015. Microsoft bol za túto otravnú správu párkrát na súde, no nikdy sa nejednalo o nič dramatické. V USA je ale možné všetko a tak sa karta náhle otočila proti Microsoftu. Naštvaný používateľ operačného systému Windows 7 z mesta Albuquerque v Novom Mexicu, chce od Microsoftu a samotného Satya Nadellu vysúdiť neuveriteľných $600 miliónov. V žalobe sa uvádza suma až $6 miliárd, no podľa verejne dostupných informácií by malo ísť “iba” o tých $600 miliónov.

Jeho notebook sa po inovácii stal nefunčným

Zákazník Frank Dickman podal svoju sťažnosť na základe toho, že jeho notebook ASUS 54L sa stal po inovácií na operačný systém Windows 10 doslova nefunkčný a záloha systému sa odstránila. Po kontaktovaní podpory Microsoftu bol oboznámený s tým, že sa má obrátiť na OEM partnera, čiže Asus. Dickman ale toto riešenie odmietol a povedal, že pôvodný dodávateľ je nedôveryhodný. Podľa neho, jediný kto mu môže dať naozaj pôvodnú a kvalitnú kópiu operačného systému Windows 7, je samotný Microsoft.

Downgrade na Windows 7 je naozaj primitívny

Samotná podpora spoločnosti Microsoft nechápe, o čo Frankovi ide. Spätný downgrade na Windows 7 je do 30 dní po inovácií zadarmo a môže ho využiť každý používateľ. Frank Dickam túto ponuku zrejme nestihol a momentálne sa chce Microsoftu akosi odplatiť. Microsoftu dal menšie ultimátum, buď do 30 dní dostane opäť svoju pôvodnú verziu operačného systému Windows 7, alebo bude od redmondského giganta a jeho riaditeľa žiadať kompenzačné odškodné $600 miliónov. To,. či je pán Dickman v poriadku, necháme na Vás, no Microsoft si kvôli takémuto mini prúseru dokáže poriadne zavariť.

TIP  Nádhera! Takto bude vyzerať nový Samsung Galaxy Note 9, ktorý príde v týchto luxusných farbách

Zdroj: neowin.net

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.