Našli nový bug, ktorý môže prostredníctvom webstránky či reklamy zhodiť Windows 7 zariadenia | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Našli nový bug, ktorý môže prostredníctvom webstránky či reklamy zhodiť Windows 7 zariadenia

Novinky

Našli nový bug, ktorý môže prostredníctvom webstránky či reklamy zhodiť Windows 7 zariadenia

Bola objavená nová verzia bugu, ktorý pôvodne trápil Windows 10 používateľov na Windows 7 platforme. Bug môže spôsobiť pád celého ekosystému Windows 7, a to prostredníctvom jednoduchého načítania chybne vytvorenej URL adresy, ktorá sa môže nachládať ako na webstránke tak aj v zobrazujúcich sa reklamách, e-mailoch či iných správach.

Problém je spôsobený NTFS ovládačmi, ktoré si nevedia poradiť so špeciálnymi názvami súborov ako je napríklad “$MFT”, ktorý je špeciálným metadata súborom využívaným v NTFS súborovom systéme Windowsu.

Súbor je normálne skrytý pred používateľmi vo väčšine softwaroch, avšak zdá sa, že ak je súčasťou adresára (napr. C: \ $ MFT \ 123) Windows potom zablokuje súbor a neuvoľní ho, čo môže potencionálne vyvolať známu „modrú obrazovku“, resp. obrazovku smrti alebo samovoľný reštart zariadenia.

Niektoré internetové prehliadače si s blokovaním chybnej webovej stránky dokážu poradiť, avšak to nie je príklad internetového prehliadača Internet Explorer, ktorý veselo váš počítač jednoducho reštartuje.

Microsoft zatiaľ na tento problém ešte nereagoval uvoľnením žiadnej aktualizácie. V každom prípade však spoločnosť na jeho odstránení  už učíte pracuje. Mimochodom, ak uvažujete o aktualizácii softwaru možno práve teraz je tá správna chvíľa.

Zdroj: MSPoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

TIP  Zariadenie budúcnosti? Pozrite sa na robota, ktorý sa pilne stará o rastlinu na svojej hlave

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.