Najnovšia aktualizácia pre Windows 10 KB4103721 na niektorých PC spôsobuje čiernu obrazovku | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Najnovšia aktualizácia pre Windows 10 KB4103721 na niektorých PC spôsobuje čiernu obrazovku

black screeen fix

Návody

Najnovšia aktualizácia pre Windows 10 KB4103721 na niektorých PC spôsobuje čiernu obrazovku

Microsoft vo včerajších ranných hodinách vypustil do sveta novú aktualizáciu pre zariadenia s operačným systémom Windows 10. Konkrétne sa jedná o kumulatívnu aktualizáciu zostavenia 1803 pod kódovým označením KB4103721.

Okrem viacerých drobných vylepšení sústredených primárne na bezpečnosť operačného systému proti externým útokom aktualizácia priniesla pre viacerých používateľov aj nemilé prekvapenie a to v podobe čiernej obrazovky, pri ktorej PC zamrzne. Hoci problém sa netýka všetkých, ale aj napriek tomu vám nižšie prinášame tip ako tento problém odstrániť.

Windows 10 Build 1803 (KB4103721) bug v podobe čiernej obrazovky

Nuž, máme pre vás dobrú aj zlú správu. Tou zlou je, že túto aktualizáciu ak ste sa s ňou stretli nerozbeháte. To dobrou zas je, že je možné urobiť obnovenie predošlého zostavenia Windowsu.

  • Reštartujte váš počítač a hneď po reštarte držte tlačidlo F11, prostredníctvom ktorého by ste sa mali dostať do pokročilých nastavení spúšťania. Ak sa vám nepodarí vyvolať túto ponuku prostredníctvom F11 skratky tak po niekoľkých neúspešných spusteniach PC by sa mala ponuka vyvolať automaticky sama.
    pokrocile nastavenia systemu windows 10

    Zdroj: vlastný

     

  • V nastaveniach kliknite na „Go back to the previous build“  a postupujte podľa pokynov.
  • Hotovo.

Zdroj: vlastný

TIP  Ďalšia aktualizácia operačného systému Windows 10 bude označená ako October 2018 Update

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Návody

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.