Najnovšia aktualizácia pre mobilné smartfóny s Windowsom prináša niekoľko drobných vylepšení | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Najnovšia aktualizácia pre mobilné smartfóny s Windowsom prináša niekoľko drobných vylepšení

aktualizacia windows 10 mobile

Windows 10

Najnovšia aktualizácia pre mobilné smartfóny s Windowsom prináša niekoľko drobných vylepšení

V priebehu dnešného dňa majitelia smartfónov s operačným systémom Windows Mobile mohli zaznamenať dostupnú novú aktualizáciu, ktorá prináša aj niekoľko drobných vylepšení.

Reč je konkrétne o aktualizácii, ktorá nesie označenie 15254.1489, resp. KB4316692. V prípade ak sa vám smartfón neaktualizoval  automaticky tak update môžete vyvolať aj manuálne pomocou Nastavení telefónu (Settings -> Update & Security -> Windows Update).

Nové funkcie nečakajte

Najnovší update podľa changelogu priniesol viacero drobných vylepšení avšak nie nové funkcie.  Vylepšenia sa týkajú hlavne bezpečnostných záplat, napr. v v internetovom prehliadači Microsoft Edge, v skriptovacom engine v prehliadači Microsoft Edge, vo Windows Kernel, Device Guard  a podobne. Kompletný a diskusiu týkajúcu sa vylepšení môžete nájsť na zdrojovom odkaze.

Čo sa týka budúcich aktualizáciu tak z veľkej pravdepodobnosti Microsoft už nové funkcionality nebude prinášať a skôr bude len dolaďovať aktuálny operačný systém. Je to spojené s tým, že Windows Mobile prežíva momentálne krízu medzi dostupnými smartfónmi na trhu, ktorá sa pretavila až do podoby, že Microsoft dávnejšie oznámil koniec životného cyklu mobilných desiatok, ktorý nastane v priebehu budúceho roka.

Zdroj: windowsphoneinfo.com, úvodný obrázok: vlastný

TIP  50% používateľov má vo svojom PC poslednú veľkú aktualizáciu Windows 10 April. Patríte medzi nich aj vy?

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.