Najnovší patent spoločnosti Microsoft odhaľuje nákresy smartfóny s dotykovým displejom na zadnej strane zariadnia | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Najnovší patent spoločnosti Microsoft odhaľuje nákresy smartfóny s dotykovým displejom na zadnej strane zariadnia

Novinky

Najnovší patent spoločnosti Microsoft odhaľuje nákresy smartfóny s dotykovým displejom na zadnej strane zariadnia

Najnovší patent spoločnosti Microsoft odhaľuje nákresy smartfóny s dotykovým displejom na zadnej strane zariadnia

Spoločnosť Microsoft si v posledných rokoch nechala zapísať desiatky, možno aj stovky, naozaj zaujímavých patentov. Vo väčšine prípadov sa jedná o patenty patriace očakávanému zariadeniu Surface Phone, ktorého sa zrejme dočkáme už v priebehu tohto roka. Už dlho sa povráva o tom, že Surface Phone bude vybavený dvomi obrazovkami a tými najnovšími technológiami, no podľa najnovších informácií sa v útrobách Microsoftu povrávalo aj o inom smartfóne.

Nový patent zrejme nepatrí zariadeniu Surface Phone

Najnovší patent popisuje úplne iný smartfón, ako doteraz. Patent je označený ako “Jazyk gest pre viacnásobné dotykové plochy “ . Inými slovami, jedná sa o patent, ktorý popisuje špeciálne gestá pre smartfón, ktorý je vybavený dotykovou plochou aj na jeho zadnej strane.

Zdroj: windowslatest.com

Popis patentu

V patente spoločnosť Microsoft píše: “Všeobecne je opísaná séria nových modelov s dotykovým vstupom, ktoré zahŕňajú interakcie dotykového vstupu na dvoch disjunktných dotykových povrchoch. Napríklad mobilné zariadenie môže obsahovať primárny displej na “prednej strane” zariadenia a sekundárny displej alebo povrch citlivý na dotyk na “zadnej” strane zariadenia. Jazyk gest môže preto obsahovať sériu interakcií “spätného dotyku” s dotykovým povrchom na zadnej strane zariadenia. Príklady interakcií zahŕňajú priamy a nepriamy dotykový vstup na zadnej strane, ako aj súčasný dotykový vstup na oboch stranách zariadenia. “

Vyberie sa Microsoft podobnou cestou ako niektorí poprední výrobcovia smartfónov?

Vďaka dotykovému displeju na zadnej strane, sa nám otvára úplne nová kapitola špeciálnych gest, ktoré by mohli používatelia používať. Microsoft v patente vôbec nespomínal, či sa má jednať o veľkú dotykovú plochu, alebo chce ísť cestou integrovanej dotykovej plochy v skeneri odtlačkov prstov tak, ako to urobili niektorí výrobcovia smartfónov. Taktiež nie je vôbec známe, či Microsoft v patentoch opisoval úplne nové zariadenie alebo bude táto technológia súčasťou nadchádzajúceho a dlho očakávaného zariadenia Surface Phone.

TIP  Zoznámte sa! Toto je Surface Hub 2 zariadenie, ktoré by mohlo zmeniť spôsob, akým pracujeme!

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (youtube.com)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.