Najnovší patent spoločnosti Microsoft odhaľuje nákresy smartfóny s dotykovým displejom na zadnej strane zariadnia | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Najnovší patent spoločnosti Microsoft odhaľuje nákresy smartfóny s dotykovým displejom na zadnej strane zariadnia

Novinky

Najnovší patent spoločnosti Microsoft odhaľuje nákresy smartfóny s dotykovým displejom na zadnej strane zariadnia

Najnovší patent spoločnosti Microsoft odhaľuje nákresy smartfóny s dotykovým displejom na zadnej strane zariadnia

Spoločnosť Microsoft si v posledných rokoch nechala zapísať desiatky, možno aj stovky, naozaj zaujímavých patentov. Vo väčšine prípadov sa jedná o patenty patriace očakávanému zariadeniu Surface Phone, ktorého sa zrejme dočkáme už v priebehu tohto roka. Už dlho sa povráva o tom, že Surface Phone bude vybavený dvomi obrazovkami a tými najnovšími technológiami, no podľa najnovších informácií sa v útrobách Microsoftu povrávalo aj o inom smartfóne.

Nový patent zrejme nepatrí zariadeniu Surface Phone

Najnovší patent popisuje úplne iný smartfón, ako doteraz. Patent je označený ako “Jazyk gest pre viacnásobné dotykové plochy “ . Inými slovami, jedná sa o patent, ktorý popisuje špeciálne gestá pre smartfón, ktorý je vybavený dotykovou plochou aj na jeho zadnej strane.

Zdroj: windowslatest.com

Popis patentu

V patente spoločnosť Microsoft píše: “Všeobecne je opísaná séria nových modelov s dotykovým vstupom, ktoré zahŕňajú interakcie dotykového vstupu na dvoch disjunktných dotykových povrchoch. Napríklad mobilné zariadenie môže obsahovať primárny displej na “prednej strane” zariadenia a sekundárny displej alebo povrch citlivý na dotyk na “zadnej” strane zariadenia. Jazyk gest môže preto obsahovať sériu interakcií “spätného dotyku” s dotykovým povrchom na zadnej strane zariadenia. Príklady interakcií zahŕňajú priamy a nepriamy dotykový vstup na zadnej strane, ako aj súčasný dotykový vstup na oboch stranách zariadenia. “

Vyberie sa Microsoft podobnou cestou ako niektorí poprední výrobcovia smartfónov?

Vďaka dotykovému displeju na zadnej strane, sa nám otvára úplne nová kapitola špeciálnych gest, ktoré by mohli používatelia používať. Microsoft v patente vôbec nespomínal, či sa má jednať o veľkú dotykovú plochu, alebo chce ísť cestou integrovanej dotykovej plochy v skeneri odtlačkov prstov tak, ako to urobili niektorí výrobcovia smartfónov. Taktiež nie je vôbec známe, či Microsoft v patentoch opisoval úplne nové zariadenie alebo bude táto technológia súčasťou nadchádzajúceho a dlho očakávaného zariadenia Surface Phone.

TIP  Microsoft pracuje na novej generácii operačného systému, ktorý príde s doposiaľ najlepšími bezpečnostnými prvkami

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (youtube.com)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.