Najnovší patent Facebook umožní zapnúť mikrofón, aby nahrával naše reakcie na reklamu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Najnovší patent Facebook umožní zapnúť mikrofón, aby nahrával naše reakcie na reklamu

facebook nahravanie

TECH

Najnovší patent Facebook umožní zapnúť mikrofón, aby nahrával naše reakcie na reklamu

Spoločnosť Facebook viackrát opakovane poprela, že na cielenú reklamu využíva mikrofóny telefónov či iných zariadení. To však neznamená, že do budúcnosti nezmení názor na tento spôsob získavania informácií.

Podľa portálu Metro, spoločnosť Facebook požiadala o kontroverzný  patent na softvér, ktorý umožní inteligentným zariadeniam zaznamenávať reakcie používateľom prostredníctvom mikrofónu v čase keď počujú tajné správy skryté v televíznych reklamách.

Tento systém zaznamenávania by mal fungovať na princípe vysielania špeciálnych zvukových signálov, ktoré sú pre ľudí nepočuteľnými, ale môžu byť dešifrované smartfónmi. Na obranu Facebooku však treba povedať, že podľa oficiálnych vyjadrení spoločnosť túto technológiu sa nechystá implementovať do praxe.

facebook patent zaznamenavanie reakcii cez mikrofon

Zdroj: engadget.com

Údajne patent bol podaný za účelom, aby sa zabránilo agresii iných spoločností. V rámci ďalších stanovísk sa píše, že táto technológia nebola zahrnutá do žiadnych produktov spoločnosti Facebook a nikdy ani nebude.

Zdroj: Metro via Engadget, úvodný obrázok: vlastný

 

TIP  Najväčší konkurent SpaceX zvládol najkritickejší test. Blue Origin hlási úspešné pristátie všetkých modulov

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.