Najnovší Android OREO pravdepodobne dostanú aj staršie Samsungy | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Najnovší Android OREO pravdepodobne dostanú aj staršie Samsungy

ANDROID

Najnovší Android OREO pravdepodobne dostanú aj staršie Samsungy

Pred dvomi dňami sme Vám priniesli report týkajúci sa aktualizácie Android OREO pre zariadenia Samsung Galaxy S8 a S8 Plus, ktorý prišiel zhruba 6 mesiacov od predstavenia prvej verzie OS.

Cyklus podpory smartfónov väčšiny OEM partnerov Androidu nepresiahne 2 roky, nuž tentokrát sa Samsung, ale pochlapil. Na stránkach amerického T-Mobile sa totiž objavilo ohlásenie, že spoločnosť Samsung súhlasila s aktualizáciou starších zariadení  (Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge Plus a  Galaxy Note 5) na najnovšiu verziu operačného systému Android 8.0 (OREO).

Najväčším prekvapením je však podpora zariadenia Galaxy Note 5, ktorý je na trhu už zhruba 3 roky. Avšak pri pohľade do neďalekej minulosti a problémoch so smartfónom Galaxy Note 7  toto rozhodnutie Samsungu dáva zmysel.

Pevne veríme, že toto rozhodnutie Samsungu sa preklopí aj na iný ako americký trh, a že aj majitelia v našom regióne sa dočkajú aktualizácie.

Zdroj: Neowin.net, úvodný obrázok: Pexels.com

TIP  Parádnu survival adventúru The Flame in the Flood si do 12.5. môžete stiahnuť úplne zdarma

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.