IBM predstavilo najmenší počítač na svete. Je menší ako vankúšiky prstov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

IBM predstavilo najmenší počítač na svete. Je menší ako vankúšiky prstov

najmensi pocitac na svete IBM ma len 1x1 milimeter

Novinky

IBM predstavilo najmenší počítač na svete. Je menší ako vankúšiky prstov

IBM predstavilo najmenší počítač na svete. Je menší ako vankúšiky prstov

Spoločnosť IBM predstavila v rámci konferencie IBM Think 2018 niekoľko zariadení a inovácií, ktoré by mali v nasledujúcich 5 rokoch meniť technologický svet. Jedným z výsledkov ich práce je aj najmenší počítač na svete, ktorý má rozmery 1mm x 1mm. Pozrieť si ho môžete nižšie na obrázku v komparácii so zrnkami soli. Pre ujasnenie, na obrázku môžete vidieť 64 základných dosiek, z ktorých každá má 2 malé počítače.

Zdroj: IBM via TheVerge.com

Výkon najmenšieho počítača na svete postačí na spustenie starších hier

Určite už asi tušíte, že tento mini počítač nebude cieliť na herný priemysel alebo na bežného používateľa. Podľa vyjadrení spoločnosti jeho výkon je možné porovnať s x86 čipsetom z roku 1990. Preložené do ľudskej reči a hlavne pre mladšie ročníky, je to dostatok výkonu na to, aby ste spustili na ňom ešte pôvodnú verziu hry Doom, na ktorú bol potrebný výkon procesora 386mhz a 4MB RAM. Výroba tohto procesora by mala údajne stáť menej ako desať centov a využitie by mohol nájsť napríklad v oblasti blockchain reťazcov. Bližšie špecifikácie však aktuálne nie sú známe, ale hneď ako budú tak vás budeme o nich informovať.

Zdroj: TheVerge.com

 

TIP  Baidu spúšťa v Číne 14-miestne autonómne autobusy Apolong. O rok sa dostanú aj do Japonska

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.