GPD Pocket, najmenší notebook na svete sa dostal do predaja. Dostupný je aj pre Slovákov | Windowscentrum.sk | Portál o Windows 10
Connect with us

GPD Pocket, najmenší notebook na svete sa dostal do predaja. Dostupný je aj pre Slovákov

TIP REDAKCIE

GPD Pocket, najmenší notebook na svete sa dostal do predaja. Dostupný je aj pre Slovákov

GPD Pocket, zariadenie ktorému sme venovali viackrát pozornosť v rámci našej redakcie a to z jednoduchého dôvodu – je to najmenší plnohodnotný Windows 10 notebook na svete.

V týchto dňoch sa po niekoľkomesačnom „tichu“ dostáva zariadenie do predaja pričom jeho cena o je o niečo nižšia ako bola pôvodne iniciovaná. Vďačiť tomu môžeme hlavne veľkému záujmu o zariadenie, ktoré pravdepodobne stlačilo výrobné náklady smerom nadol. Totiž na crowdfundingovej sieti Indiegogo autori tohto zariadenie mali za cieľ vyzbierať 200.000 dolárov, podarilo sa im nakoniec vyzbierať 3 milióny.

 

Prejdime však k špecifikáciám zariadenia. Odhliadnuc od toho, že zariadenie je vyhotovené z prémiového kovu – hliníka, tak v útrobách sa nachádza štvorjadrový procesor Intel Atom X7-Z8750 pracujúci na frekvencii až do 2.56GHz, ktorému sekunduje integrovaná grafická karta Intel HD. O multitasking sa stará zase 8GB operačnej pamäte RAM. Úložný priestor tvorí 128GB. Zariadenie ďalej disponuje 7“ dotykovým displejom s FULL HD rozlíšením.

Nechýba ani výbava slotov ako je napr. USB 3.0., Micro HDMI, USB Type C prostredníctvom ktorého je možné k zariadeniu pripojiť špeciálny dock slúžiaci na rozšírenie ponuky konektorov.

Zdroj: businessinsider.com

 

Zariadenie v podstate ponúka všetko na čo sme zvyknutí s  klasickým notebookom, teda až na to že je výrazne menší čo pre niekoho môže byť kladom a pre niekoho nie. Notebook určite poteší ľudí čo potrebujú byť mobilný a majú napr. počas práce sa možnosť pripojiť k externej obrazovke, kedy je ho možné využívať aj ako plnohodnotný PC, výkon na to totiž má. Veď posúďte sami na videu nižšie.

Momentálne zariadenie je dostupné cez internetový obchod GearBest.com, ktorý ho ponúka najlacnejšie na trhu v predpredajovej cene 440€ spolu aj s puzdrom (Banggood 646.92$, Aliexpress 491.18$).  PS: nezabudnite na možnosť dopravy EU Express kde sa vyhnete doplácaniu DPH či CLA.

GPD Pocket nájdeš tu

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať TIP REDAKCIE

Kde sa diskutuje

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
This website uses cookies to offer you the best experience online. By continuing to use our website, you agree to the use of cookies.