Najlacnejší telefón s Windows Phone 8.1 je od Prestigia a nie od Nokie | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Najlacnejší telefón s Windows Phone 8.1 je od Prestigia a nie od Nokie

Novinky

Najlacnejší telefón s Windows Phone 8.1 je od Prestigia a nie od Nokie

Na Česko-slovenský trh sa dostal najlacnejší mobil s operačným systémom Windows Phone 8.1, je ním Prestigio Multiphone 8400 DUO, ktorý za cenu necelých 80 eur ponúka skvelý výkon. Srdce telefóny tvorí štvorjadrový procesor, ale nie hoci aký, jedná sa o Qualcomm MSM8212 s frekvenciou 1,2 GHz, ktorému sekunduje 512 MB Ram. O fotografie s Vám bude starať 8 MPx fotoaparát s autofokusom a automatickým zaostrovaním, ktorý v tejto cenovej hladine určite nie je raritou. Niekde sa šetriť predsa len muselo, displej dosahuje veľkosť „len“ 4 palce, čo môže byť pre niekoho obmedzujúce. Rozlíšenie displeja je 800 x 480 bodov, ale vzhľadom na veľkosť displeja nemáme proti nižšiemu rozlíšeniu žiadne výhrady.

(budeme sa Vám snažiť priniesť čoskoro vlastnú recenziu tohto zariadenia)
 

Telefón je dostupný už aj v slovenských obchodoch. Kúpili by ste si takýto telefón pri cene 80 eur?

TIP  Tieto odolné smart hodinky spolu so senzorom tepu srdca, vstavaným GPS modulom a meraním nadmorskej výšky môžete mať v limitovanej ponuke výrazne lacnejšie

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.