Nadšencom mobilného Windowsu sa podaril ďalší husársky kúsok! Windows 10 ARM funguje aj na Lumii 950. Podpora ďalších Windows 10 smartfónov je len otázkou času | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nadšencom mobilného Windowsu sa podaril ďalší husársky kúsok! Windows 10 ARM funguje aj na Lumii 950. Podpora ďalších Windows 10 smartfónov je len otázkou času

Lumia 950 s Windows 10 ARM

Windows 10

Nadšencom mobilného Windowsu sa podaril ďalší husársky kúsok! Windows 10 ARM funguje aj na Lumii 950. Podpora ďalších Windows 10 smartfónov je len otázkou času

Na pomyselný list podporovaných zariadení Windows 10 ARM môžeme pripísať ďalší smartfón. Konkrétne reč je o menšom „bračekovi“ Lumie 950 XL.

Podľa najnovšieho postu na sociálnej sieti Twitter, jeden z nadšencov tejto platformy (NTAuthority), ktorý dlhodobo posúva hranice mobilného Windowsu ďalej je možné rozbehať na Lumii 950 Windows 10 ARM.

Vývojárovi sa podarilo spustiť Windows 10 ARM na Lumii 950

Na tento úspech reagovalo viacero nadšencov a vlastníkov smartfónov Lumia 950 s otázkou „Funguje rovnaký postup inštalácie ako na Lumiu 950 XL?“. Odpoveď vývojára bola, že väčšina krokov, ktoré boli zverejnené na githube je rovnakých, avšak sú tam nejaké drobné odchýlky.

„Väčšina z nich sa zhoduje, ale budete musieť nahradiť niektoré ACPI tabuľky s patched verziami z 950…“, v závere však dodáva, že nedočkavcom odporúča počkať kým vývojári zapojení do tohto programu nedoladia software do plne funkčného stavu.

V každom prípade je to už len otázka času kým sa podarí vývojárom priniesť Windows 10 ARM aj na nie-lumie, teda zariadenia ako sú HP Elite X3, Alcatel Idol 4S a ďalšie, na ktorých by mal podľa výkonnostných parametrov Windows 10 ARM fungovať o poznanie lepšie.

Zdroj: Twitter, vlastný

TIP  Ďalšia aktualizácia operačného systému Windows 10 bude označená ako October 2018 Update

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.