Nadella: „Posunieme hranice toho čo je PC. Nepoviem však o zariadení, ktoré ešte nemám v ruke“ | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nadella: „Posunieme hranice toho čo je PC. Nepoviem však o zariadení, ktoré ešte nemám v ruke“

Novinky

Nadella: „Posunieme hranice toho čo je PC. Nepoviem však o zariadení, ktoré ešte nemám v ruke“

Nadella: „Posunieme hranice toho čo je PC. Nepoviem však o zariadení, ktoré ešte nemám v ruke“

Operačný systém Windows Phone a Windows 10 to má pomaly zrátané, potvrdili to nie len posledné udalosti na trhu, ale priznal to aj samotný bývalý šéf a vysokopostavený manažér spoločnosti Microsoft, Joe Belfiora.

Aké však bude smerovanie spoločnosti Microsoft v budúcnosti, teda aspoň mobilnej divízie? Satya Nadella, výkonný riaditeľ spoločnosti Microsoft sa čiastočne rozrozprával aj na túto tému v debate na GeekWire summite. Kde na otázku smartfónu nepovedal jasné “Nie”.

„Nemáme trhový podiel, aby sme mali smartphone, ktorý by sa stal skutočnou voľbou pre bežného spotrebiteľa, lebo nevieme prilákať vývojárov. Chceme však uistiť, že náš softvér je k dispozícii, aby mohol slúžiť firemným zákazníkom, ktorých nezaujímajú veci, ktoré sú pre bežných spotrebiteľov dôležité.“

(Rozhovor s CEO spoločnosti Microsoft. Odporúčame pozrieť od 52 minúty)

Nadella ako môžete vidieť vyššie na videu sa ďalej rozrozprával v náznakoch aj o samotnom operačnom systéme  Windows 10 ako univerzálnej platforme. Avšak ak ste počúvali pozorne, Nadella veľmi pekne povedal, že je to skôr o tom, ako sa dnes vyrovnajú s realitou a čo sňou urobia do budúcnosti.

„Čo je to mobilné zariadenia dnes, a ako je tvarované?  Čo sme urobili so Surfac? Vvytvorili sme kategóriu 2-in-1 zariadení, o ktorej všetci hovorili, že nebude novou kategóriou. My sme ju vymysleli ako aj spopularizovali, a dnes máme v ňom veľkú konkurenciu. Znamená to, že myslíme na to čo bude ďalšia  veľká zmena. Takisto čo budú ďalšie ešte väčšie zmeny ako je napríklad virtuálna realita…“

Na otázky týkajúce sa nového zariadenia odpovedal:

TIP  Windows 10 April Update aj napriek obrovskému množstvu nedostatkov raketovo rastie

„Rozhodne vám nebudem nič prezrádzať, kým nebudem mať zariadenie v ruke…“. Ďalej hovoril o tom, že to nie je ani tak o hardwary, ale skôr o jeho prepojení so softwarom. Pričom dodal, že Steve Ballmer (bývali CEO Microsoftu) naučil spoločnosť to, že majú schopnosti tvoriť zariadenia od ich počiatku až po koniec, a že to musia využiť vo vytváraní nových kategórií.

Zdroj: TheWire

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

6 komentárov

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.