Načo vlastne funguje RAM pamäť? #3 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Načo vlastne funguje RAM pamäť? #3

Novinky

Načo vlastne funguje RAM pamäť? #3

Mnoho ľudí pri kúpe telefónu nekladie veľký dôraz na operačnú pamäť (Ram) a neskôr sa čudujú prečo ich telefón nie je tak rýchly ako si predstavovali. Pamäť RAM (Random Access Memory), ktorý je označovaný v slovenskom preklade ako operačná pamäť, slúži ako dočasné úložisko dát. Pre zjednodušenie si ju predstavte ako pracovňu vášho „telefónu“ – je v nej uložené všetko čo telefón aktuálne vykonáva. Teda Ram pamäť nám slúži na chvíľkové zapisovanie dát (napr. keď sťahujete PDF súbor len na prečítanie správy, po dočítaní sa automaticky „vymaže“ z vášho telefónu alebo pri spustení hry vďaka Ram pamäti hra reálne beží). Túto pamäť zároveň využívajú  aplikácie a hry. Tu nastáva problém pri náročnejších hrách, kedy mnoho mobilov nezvláda ich spustenie (respektíve plynulý chod) je to z jednoduchého dôvodu, že nemáte dostatočnú pamäť na zapisovanie dočasných dát. Optimálna veľkosť pri zariadeniach poháňaných OS Windows Phone je 512 Mb Ram, vďaka ktorej zvládne vaše zariadenie väčšinu aktivít bez zaváhania. Avšak odporúčame pre dnešné moderné aplikácie a hry pamäť aspoň 1024 Mb (každý deň sú vyvíjané náročnejšie programy, ktoré požierajú stále viac a viac tejto dočasnej pamäte).

TIP  Toto boli najväčšie míľniky v histórii Nokie. Pozrite si jej najprielomovejšie produkty, ktorými dobila svet a ako aj padla na samé dno

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.