Na stránke Weibo sa objavili špecifikácie budúcich procesorov Snapdragon 670, 640 a 460 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Na stránke Weibo sa objavili špecifikácie budúcich procesorov Snapdragon 670, 640 a 460

Qualcomm

Novinky

Na stránke Weibo sa objavili špecifikácie budúcich procesorov Snapdragon 670, 640 a 460

Na začiatku mesiaca december nám čínsky výrobca čipov Qualcomm oficiálne predstavil nový procesor s označením Snapdragon 845, ktorý bude použitý v budúcoročných vlajkových lodiach. Upgrade nepotrebujú iba vlajkové lode a špička trhu, ale aj tá “slabšia” trieda smartfónov a to si spoločnosť Qualcomm isto uvedomuje. V blízkej budúcnosti plánuje predstaviť nové procesory určené pre strednú triedu, no ich špecifikácie poznáme už teraz.

Informácie o nových procesoroch sa po prvýkrát objavili na čínskej stránke Weibo. Na stránke sa objavila tabuľka s technickými špecifikáciami a ich porovnanie s ostatnými procesormi. Ako prvý sa v tabuľke nachádza už známy procesor Snapdragon 845, ďalej Snapdragon 670, Snapdragon 640 a ako posledný sa v tabuľke nachádza procesor Snapdragon 460. Zatiaľ čo procesory Snapdragon 670 a 640 uvidíme v smartfónoch strednej triedy, 460ku zrejme uvidíme v tých najlacnejších smartfónoch.

Zdroj: mspoweruser.com

Nový Snapdragon 670 zrejme nahradí existujúci procesor Snapdragon 660, zatiaľ čo 640 bude úplne novo predstavenou líniou. Oba čipsety budú postavené na 10 nm architektúre a budú disponovať 8 jadrami, jediným rozdielom je to, že 670ka obsahuje aj 4 jadrá s označením Kryo 385 Silver, no 640ka je vybavená iba jadrami Kryo 360 Gold a Silver. Oba smartfóny budú pritom podporovať hlavný fotoaparát s rozlíšením až 26 MP, alebo duálny 13 MP + 13MP fotoaparát.

Najslabší z trojice nových procesorov bude taktiež disponovať až 8 jadrami, no v jeho prípade sa jedná iba o jadrá Kryo 360 Silver, ktoré bežia na nižších frekvenciách, ako u jej starších bratov. Snapdragon 460 je postavený na staršej 14 nm architektúre a podporuje až 21 MP hlavný fotoaparát.

TIP  Huawei P20 Pro neobstal v teste odolnosti. Pri teste sa nečakane rozbil!

Síce sa nejedná o oficiálne informácie o týchto procesoroch, no na blízkej konferencii CES 2018 sa zrejme nedozvieme nič nové. Keďže nám Qualcomm nové procesory ešte oficiálne nepredstavil, musíme počítať s tým, že nové smartfóny s týmito procesormi prídu zrejme až v druhej polovici roku 2018.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Seeking Alpha)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.