Na PC sa vrátil starší malware, ktorý vám ho zablokuje a žiada výkupné. Takto sa mu vyhnete | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Na PC sa vrátil starší malware, ktorý vám ho zablokuje a žiada výkupné. Takto sa mu vyhnete

Novinky

Na PC sa vrátil starší malware, ktorý vám ho zablokuje a žiada výkupné. Takto sa mu vyhnete

Na PC sa vrátil starší malware, ktorý vám ho zablokuje a žiada výkupné. Takto sa mu vyhnete

Váš Windows bol zabanovaný“, tak s týmto problémom sa používatelia Windowsu mohli prvýkrát stretnúť ešte v priebehu minulého roka. Jedná sa o typ malwaru, ktorý vám zablokuje obrazovku počítača a ukáže správu “Tento počítač je zablokovaný z dôvodov porušovania zmluvných podmienok”.

Zdroj: Betanews,com

Ak sa chcete dozvedieť čo je tento ban zač, tak sa toho moc  nedozviete, pretože jeho autori vysvetlenie neposkytujú. . O čo teda ide?  Autori tohto škodlivého kódu totiž chcú vylákať od používateľov Windowsu peniažky, pričom jasne píšu, že ak tak nespravia a nezaplatia 50 dolárov tak o svoje dáta prídu.

Našťastie, Michael Gillespie, tvorca ID Ransomware, objavil možnosť odomknutia nakazeného počítača jednoduchým zadaním kódu “6666666666666666” alebo “XP8BF-F8HPF-PY6BX-K24PJ-RAA00”. Bohužiaľ, pre nás používateľov tento postup na odomknutie PC už niekoľko dní neplatí, a tak sa správa “Váš Windows bol zabanovaný” vrátila znovu. Momentálne sa zdá, že jedinou možnosťou ako sa zbaviť tohto zablokovanie ja zaplatiť 50 dolárov euro.

Najhoršie na tom je, že sa nejedná o nič iné ako o čistý scam. A ako predísť tomuto problému? Nikdy neotvárať podozrivé súbory alebo klikať na zázračné linky.  Taktiež by ste mohli pouvažovať o anti-malware aplikácii ktorá je schopná podobné pokusy zastaviť hneď na začiatku.

zdroj: betanews.com

TIP  Surface Phone bude schopný hovorov. Nebude sa jednať teda len o „bežný“ rozkladací smartfón/tablet
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.