Na olympiáde pre mentálne postihnutých sa objaví aj hranie hier. Je podľa Vás hranie hier športom? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Na olympiáde pre mentálne postihnutých sa objaví aj hranie hier. Je podľa Vás hranie hier športom?

PC hry

Na olympiáde pre mentálne postihnutých sa objaví aj hranie hier. Je podľa Vás hranie hier športom?

Special Olympics USA, čo je športová organizácia združujúca olympionikov s intelektuálnym postihnutím sa dala na spoluprácu s Xboxom a spoločne na Special Olympic USA Games predstavia prvý herný turnaj. Presnejšie turnaj v hre Forza Motorsport 7. Na adresu turnaja sa riaditeľ Xboxu vyjadril veľmi pozitívne, citácia: “V Microsoft veríme, že hranie hier je pre každého a sme hrdí, že môžeme usporiadať prvý herný turnaj na Special Olympics USA Games už toto leto.” Ďalej bolo spomenuté, že Xbox chce takto odstraňovať hranice a poskytnúť tak postihnutým olympionikom skúsenosť a zábavu.

Organizátori vítajú s nadšením hry na olympiáde

Prezident a generálny manažér Special Olympics USA Games taktiež vyjadril svoje nadšenie a poznamenal, že mnoho športovcov je zároveň vášnivými hráčmi. Takisto spomenul, že hranie hier môže u ľudí s mentálnym postihnutím podporovať kognitívne a motorické zručnosti. Ďalej citujem: “Sme nadšení, že môžeme spolupracovať s Xboxom, aby sme priniesli vôbec prvý herný turnaj na USA Games. Veríme, že všetci budú povzbudzovať športovcov na tejto výnimočnej udalosti.”

Turnaja by sa malo zúčastniť 8 tímov, každý sa bude skladať z dvoch športovcov, jeden s mentálnou poruchou a druhý bez. Tieto tímy boli zvolené kvalifikáciou v Microsoft stores po celom USA. Samotná súťaž tak prebehne 2. júla. Popri turnaji však budú dostupné aj takzvané herné stanice, kde si bude aj verejnosť mocť zahrať rôzne hry ako Forza Motorsport 7, Minecraft alebo Super Lucky’s Tale.

TIP  EÚ urobila prvý krok na prijatie sporného zákona o autorských právach, ktorý by mohol byť "cenzúrou internetu"

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok: xbox.com

Mohlo by ťa tiež zaujímať PC hry

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.