Na jeseň príde nová edícia operačného systému Windows 10 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Na jeseň príde nová edícia operačného systému Windows 10

Novinky

Na jeseň príde nová edícia operačného systému Windows 10

Na jeseň príde nová edícia operačného systému Windows 10

Všetky špekulácie sa definitívne potvrdili a už túto jeseň uvidíme ďalšiu edíciu operačného systému Windows 10. Nová edícia systému nesie názov Windows 10 Pro for Workstations a je určená hlavne pre servery, keďže má zvládať vysoké zaťaženie.

Programový manažér pre Windows a zariadenia Klaus Diaconu vo svojom blogu včera potvrdil, že niektorí pokročilí používatelia na vydanie takejto verzie apelovali už dlhšiu dobu. Vďaka ich spätnej väzbe sa teraz spoločnosť Microsoft rozhodla túto špeciálnu edíciu predstaviť.

Zdroj: microsoft.com

Hlavnou výhodou novej edície bude podpora serverového hardwareu, ktorý je neustále vo vysokom zaťažení. Súčasťou nového systému bude súborový systém ReFS, podpora trvalej pamäte, rýchlejšie zdieľanie súborov cez SMB Direct, podpora nového hardwareu spolu s procesormi Intel Xeon a AMD Opteron, podpora až 6TB pamäte.

Nová verzia systému Windows 10 príde spolu s jesennou aktualizáciou Fall Creators Update.

Zdroj: zdnet.com

TIP  Všetko čo vieme o skladateľnom smartfóne (Surface Phone) z kuchyne Microsoftu
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.