Na jedno nabitie aj niekoľko dní? Microsoft to s príchodom Windows 10 na ARM zariadenia sľubuje | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Na jedno nabitie aj niekoľko dní? Microsoft to s príchodom Windows 10 na ARM zariadenia sľubuje

Novinky

Na jedno nabitie aj niekoľko dní? Microsoft to s príchodom Windows 10 na ARM zariadenia sľubuje

Na jedno nabitie aj niekoľko dní? Microsoft to s príchodom Windows 10 na ARM zariadenia sľubuje

Pomaly, ale isto sa blíži koniec roku, ku ktorému mnohí z náš očakávajú prinesenie prvých Windows 10 zariadení bežiacich na ARM procesore. Na svedomí to má mať samozrejme ako inak Microsoft za spoluprácu so spoločnosť Qualcomm.

Prvými priekopníkmi v tejto oblasti by mali byť spoločnosti ako ASUS, HP či Lenovo, ktoré by mali priniesť prvé zariadenia.

Na ARM procesoroch s Windows 10 batéria vám vydrží niekoľko dní na jedno nabitie

Peter Bernard zo spoločnosti Microsoft niekoľko dní dozadu sa rozrozprával o výdrži batérie na jedno nabitie kde hovoril o tom, že na jedno nabitie vydrží zariadenie fungovať niekoľko dní. Údajne už v rámci inertných procesov v Microsofte prebieha testovaním viacero zariadení a výsledky prekonávajú očakávania.

Zdroj: trustedreviews.com

V podobnom duchu sa nesú aj vyjadrenia výkonného viceprezidenta spoločnosti Qualcomm Technologies, Cristiana Amona, ktorý zase uviedol, že zariadenia s ARM procesormi dosahujú 29 hodín výdrže streamovania obsahu cez službu Netflix. Tieto vyjadrenie konkrétne povedal počas stretnutia 4G/5G Summit.

V každom prípade bude veľmi zaujímavé vidieť reálne výsledky v praxi na prvých oficiálne dostupných zariadeniach. Medzi prvými zariadeniami, ktoré by mohli disponovať daným typom procesora možno predpokladať notebooky či tablety. Zároveň by mali obsahovať aj 4G LTE modem a podporovať technológiu eSIM.

Zdroj: trustedreviews.com

TIP  Záujmy Intelu a Microsoftu sa pomaly ale isto rozdeľujú. Príde niekedy ku "rozchodu" týchto dlhoročných partnerov?

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.