Na internete sa objavili ďalšie dva zaujímavé koncepty zariadenia Surface Phone | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Na internete sa objavili ďalšie dva zaujímavé koncepty zariadenia Surface Phone

Novinky

Na internete sa objavili ďalšie dva zaujímavé koncepty zariadenia Surface Phone

Na internete sa objavili ďalšie dva zaujímavé koncepty zariadenia Surface Phone

Surface Phone zrejme netreba nikomu predstavovať. Na internete sa objavilo už veľké množstvo patentov a samotných konceptov tohto špeciálneho “smartfónu” od spoločnosti Microsoft. Niektoré ohúrili, niektoré naopak vyzerali naozaj zložito alebo obyčajne. V posledných dňoch sa na internete ale objavili ďalšie dva koncepty zariadenia Surface Phone.

Ako prvý sa objavil koncept, zobrazujúci Surface Phone ako špeciálne “modulárne” zariadenie podporujúce klávesnicu a stylus. Prvé dve zariadenia sú výzorovo  klasické smartfóny so zadným zadným fotoaparátom, no špecialitkou je selfie obrazovka na zadnej strane. Tá pri normálnom používaní slúži ako malé digitálne logo Microsoftu, no pri fotení selfie slúži ako mini displej v ktorom sa vidíte. Ďalším viditeľným znakom tohto konceptu je obrovský bezrámikový displej. Tretí návrh Surface Phone prináša menšiu vychytávku pre hráčov. V tomto prípade sa na zadnej strane zariadenia sa spolu s displejom nachádzajú aj tlačidlá pre ovládanie hier ako na Nintende.

Druhý koncept bol publikovaný na stránke behance.net a je vypracovaný až do detailov, či už dizajnérskych alebo technických. Tento koncept bol inšpirovaný viacerými patentmi a uniknutými informáciami ohľadne zariadenia Surface Phone. Hlavnými znakmi, ktoré si všimnete na prvý pohľad sú veľký displej, kovové telo po stranách a fotoaparát Zeiss. Na zadnej strane nájdete 20 MPx PureView fotoaparát od spoločnosti Zeiss, ktorý dopĺňa nápis “Surface Phone” v kovovom pásiku spolu s logom Microsoftu. Aj na zadnej strane je vidieť, že si dal autor naozaj záležať na detailoch a fotoaparát nemá klasický okrúhly tvar ako väčšina fotoaparátov na dnešných smartfónoch, ale je umiestnený v čiernom štvorci s identickými rozmermi ako je logo Microsoftu. Zariadenie na obrázku disponuje audio jackom, portom USB type C a vyberateľnou batériou. Samozrejmosťou je miesto pre vloženie stylusu v spodnej časti zariadenia.

TIP  Microsoft ohlásil akvizíciu spoločnosti Semantic Machines, vďaka ktorej vylepší konverzačné AI technológie. Cortana a boti budú znieť viac ako ľudia

Samotný Microsoft stále oficiálne nepotvrdil vývoj zariadenia Surface Phone, no v poslednom roku sa o tomto mystickom zariadení prezradilo naozaj veľa. Dúfajme že to nakoniec neskončí ako so zariadením Surface Mini, ktoré Microsoft nikdy nepredstavil. Ako sa Vám pozdávajú tieto dva koncepty? U nás vyhráva druhý koncept.

Zdroj: behance.net, 8dfineart.deviantart.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.