MWC 2018: Qualcomm hovorí, že čoskoro príde oveľa viac Vždy pripojených ARM počítačov s Windowsom 10 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

MWC 2018: Qualcomm hovorí, že čoskoro príde oveľa viac Vždy pripojených ARM počítačov s Windowsom 10

Novinky

MWC 2018: Qualcomm hovorí, že čoskoro príde oveľa viac Vždy pripojených ARM počítačov s Windowsom 10

MWC 2018: Qualcomm hovorí, že čoskoro príde oveľa viac Vždy pripojených ARM počítačov s Windowsom 10

OEM partneri spoločnosti Microsoft očakávajú, že prvé zariadenia s Windows 10 na ARM procesoroch budú distribuované už v tomto kvartáli. Nuž, všetko však môže byť inak. Najnovšie jeden z hlavných partnerov spoločnosti Qualcomm oznámil, že laptopy ako aj tablety bežiace s operačným systémom Windows 10 na ARM procesoroch budú dostupné neskôr v priebehu tohto roka. Jedinou pozitívnou správou je, že v rámci oznámenia bolo spomenuté, že ich bude mnoho.

Windows 10 bežiaci na ARM procesore asi tak skoro ako sme si mysleli neuvidíme

Podľa prezentácie na MWC 2018 prvá várka zariadení by mala prísť v priebehu obdobia „back to school“, teda začiatkom školského roka (september), kedy rodičia zvyknú robiť veľké nákupy spojené so zakúpením pomôcok pre svoje ratolesti, ktoré budú potrebovať za školskými lavicami. Inými slovami to znamená, že prvé zariadenia bežiace s operačným systémom Windows 10 na ARM procesoroch prídu v 3. kvartáli tohto roka.  

Podľa reportéra Quandta by prvé zariadenia mali prísť s procesormi Snapdragon 835 a 845.

Zdroj: Twitter (Quandt)

TIP  Budúcnosť je na dosah. Pozrite si video jedného z prvého tunelov pod Los Angeles, pod ktorým Elon Musk buduje nový dopravný systém

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.