Muž ktorý pomohol zastaviť WannaCry bol zatknutý. Hrozí mu 40 rokov! | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Muž ktorý pomohol zastaviť WannaCry bol zatknutý. Hrozí mu 40 rokov!

Novinky

Muž ktorý pomohol zastaviť WannaCry bol zatknutý. Hrozí mu 40 rokov!

Muž ktorý pomohol zastaviť WannaCry bol zatknutý. Hrozí mu 40 rokov!

Pár mesiacov dozadu sme počúvali, ako svet ohrozuje malware menom WannaCry. Vo svete to na chvíľu vyvolalo paniku. Našlo sa však pár ľudí, ktorí si zachovali chladnú hlavu a snažili sa nájsť riešenie. Medzi nich patrí aj mladý Brit – Marcus Hutchins.

Marcus sa stal celebritou po tom, ako našiel spôsob, ako zastaviť šírenie WannaCry. Tenkrát bol považovaný za hrdinu. Nanešťastie, nedávno ho zatkla FBI a bol obvinený z podieľania sa pri vývoji trojského koňa Kronos, ktorého cieľom sú banky.

zdroj: securityintelligence.com

Hutchins pracoval vo spoločnosti Kryptos Logic, no mnoho ľudí ho pozná vďaka jeho Twitter účtu @MalwareTechBlog. FBI ho zatkla práve vtedy, keď sa chystal na palubu lietadla, ktoré opúšťalo USA. Bolo po známej akcií Def Con, ktorá sa konala v Las Vegas. Je konferencia, kde sa stretávajú hackeri a okrem iného aj medzi sebou súťažia. Americké ministerstvo spravodlivosti potvrdilo, že obvinenia, pre ktoré bol Marcus zatknutý, súvisia s “údajnými aktivitami, ku ktorým došlo od júla 2014 do júla 2015”.

V júli 2014 žiadal Hutchins pomocou svojho Twitter účtu o Kronos. Zdá sa, že to môže byť jeden z dôkazov , ktoré nazhromaždila FBI. Je tiež obvinený z toho, že pomohol aktualizovať a vylepšiť Kronos vo februári 2015, približne šesť mesiacov po tom, ako bola uvedená prvá verzia na dark webe. Okrem toho sa tiež hovorí, že Hutchins pomohol predávať tento škodlivý softvér na miestach ako AlphaBay, ktorý bol vypnutý začiatkom tohto roka.

TIP  Xiaomi Max 2 smartfón s batériou 5300mAh a 6,4“ FULL HD displejom môžeš mať výrazne lacnejšie z EÚ skladu

zdroj: kitguru.net

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.